Módní doplňky vyžadující značnou odvahu

/ Redakce

Některé módní doplňky jsou až zdraví škodlivé, ale čím bláznivější tím úchvatnější. A jak řekl Christian Louboutin, krása zkrátka bolí.

Kolekce pro příští sezonu vskutku nabízejí absolutní unikáty, co se módních doplňků týká. Již v mládí jsem slýchávala od své matky, že krása bolí a je vidět, že návrháři se tohoto výroku rovněž drží. Designérka Sarah Burton stojící v čele značky Alexander McQueen vám nabízí vysoké šněrovací boty s neobvyklým podpatkem, o kterém můžeme spekulovat, zda udrží vaši rovnováhu.

Alexander McQueen S/S 2015

Alexander McQueen S/S 2015

Dries van Noten vytvořil sandály se zvířecí srstí, která působí velmi reálně. Pokud tedy chcete mít kozí nohy i bez záměny levé za pravé, pak jsou tyto boty určeny právě vám.

Dries van Noten S/S 2015

Dries van Noten S/S 2015

Givenchy jde ještě dál. Ultra vysoké kožené kozačky nechal Riccardo Tisci spočinout na slabém podpatku připomínající spíše hřebík, který má výhodu v tom, že je kovový, a tak nedojde snadno ke zkáze na pražských kočičích hlavách, ale zaklíněn ve škvírách rozhodně zůstat může.

Givenchy S/S 2015

Givenchy S/S 2015

Pokud jste vyznavačkou indiánské kultury a chcete vlastnit svůj totem, pak sandály značky Charlotte Olympia vám tento sen vyplní.

Charlotte Olympia S/S 2015

Charlotte Olympia S/S 2015

Ani kabelky nezůstávají s kreativitou opodál. Často připomínají spíše umělecká díla než praktické kousky na úschovu peněženek a mobilních telefonů. Opět i zde září Charlotte Olympia, která vytvořila kabelku ve tvaru koňské hlavy. Je nutné podotknout, že nosit takovéto módní doplňky vyžaduje notnou dávku odvahy, ale především vkusu a citu pro detail. Zkombinovat takovéto kousky, aby celkový outfit nepřipomínal cirkus, lze rovněž považovat za umění, které může být vysoce hodnoceno.

Charlotte Olympia S/S 2015

Charlotte Olympia S/S 2015