Módní týden v Miláně

/ Redakce

V pořadí třetí světový módní týden se koná v Miláně a i zde bylo co obdivovat.

Především přední italské módní domy prezentovaly své jarní a letní kolekce pro příští rok. Byly zde k vidění kolekce Karla Lagerfelda pro značku Fendi, geniální Fridy Giannini pro značku Gucci, dále kolekce Max Mara, Emporio Armani, Jil Sander, Prada, Just Cavalli nebo Emilio Pucci. V prvních řadách nechyběla ani Anna Wintour, která se rychle z Londýna přemístila do Milána, aby i zde mohla sbírat inspiraci pro příští vydání Vogue. Oblečena je pokaždé zcela jinak, nicméně vždy dokonale. Byla zde řada světových osobností jako například Sharon Stone, která nahlédla i do zákulisí přehlídky Fendi.

Když jsme si prohlédli kolekce na příští jaro, absolutně a zcela jednoznačně nás nadchla a uchvátila kolekce Gucci. Frida Giannini jednoznačně rozumí ženám a ví, po čem toužíme. To si rozhodně myslíme my v redakci Iconiq. Její kolekce je svou jednoduchostí, barevnou sytostí a výraznými detaily okouzlující. Jednobarevné modely, ve kterých máte pocit, že se budete vznášet, vždy doladila o jeden výrazný detail, který povýšil model na noblesu, která by žádné ženě neměla chybět. Z celé kolekce jaro jen září. A to především díky barvám, citronově žluté, korálové, modré, růžové, zelené, ale nechybí ani klasická bílá a černá. Modely byly rozhodně inspirovány 60. a 70. lety. Optimismus a nový život, který vždy od jara očekáváme, splňuje i tato kolekce.

Max Mara ani tentokrát nijak nepřekvapila a opět se drží své klasiky. Barevně dominují odstíny hnědé a béžové. Převažuje opět praktický materiál i střih. Po shlédnutí nás přepadla myšlenka vyrazit si do přírody a nejlépe do Keňi, kterou modely hodně připomínaly. Nadchla nás tmavošedá barva, která je zárukou luxusu.

Giorgio Armani sází na krátkou délku sukní i šortek a dominuje kostka. Návrhář si hraje s geometrií, které vévodí především trojúhelník. Opět vidíme hodně šedé, ale to nám barevné jaro jistě nijak nezkazí.

 

Foto: facebook.com