Může design ovlivnit výběr kosmetiky?

/ Michaela Hošková

Potrpíte si na kosmetické produkty, které kromě toho, že jsou účinné, kvalitní, přírodní a netestované na zvířatech, mají i neobvyklý design?

Italská kosmetika I Provenzali vám přesně toto nabízí. Navíc vzpomíná na naše babičky, které bychom měli stále ctít. Italská značka I Provenzali patří v současné době mezi největší italské kosmetické značky vůbec. Započala svou dlouhou historii v 60. letech minulého století v italské Savoně jako výrobce a dodavatel mýdel pro italský trh. Mýdla byla vyráběna, a dosud tak tomu zůstalo, dle starých tradic. Z výrobce mýdel se postupně vybudovala značka, která si zachovala své tradiční a přírodní postupy a navíc se rozšířila i na komplexní péči v oblasti hygieny těla a péče o něj. Jako jedna z prvních značek vůbec přinesla I Provenzali také certifikované BIO produkty. Tato značka se však nezastavila a o naše tělo a hygienu se snaží starat i jinak. Mycí prostředky na prádlo, nádobí, podlahu, vonné sáčky či svíčky vyrobené z přírodních olejů jsou nyní samozřejmostí.

Jednou z nejstarších a nejoriginálnější řad značky je Marsiglia. Ta je pojmenovaná podle Marseille, tradičního francouzského města mýdlařské výroby, odkud se tradice rozšířila před mnoha staletími i do Itálie. Mýdlo připravované výhradně z přírodních ingrediencí má svou specifickou vůni, která je stále velmi populární a používá ji mnoho značek (například i do mycích prostředků, jako je třeba prášek na praní). Řada Marsiglia značky I Provenzali je kromě této nezaměnitelné vůně typická i svým velmi zajímavým retro designem. Součástí této řady je rovněž tekuté mýdlo, které je kompletně rostlinného původu, biodegradabilní a neobsahuje barviva. Obsahuje přírodně zvláčňující složky, jako olivový olej, kokosový olej a glycerin a díky jemnému a přírodnímu složení je určeno pro každodenní hygienu dětí i dospělých. Dalším produktem je mýdlo, které obsahuje směs oleje z oliv, mandlí a lecitinu. Sprchový a koupelový gel  z řady Marsiglia značky I Provenzali je svým složením moderní, přesto v souladu s tradicemi. Posledním produktem v řadě je šampon na vlasy výlučně vyroben z přírodních extraktů bylin mající výživné účinky. Obsahuje výtažky z meduňky a verbenu.

Podlehněte kouzlu bylin, vůní a retro designu.