Listopad patří mužům!

/ Michaela Hošková

Celá země se zbarvila a listí začalo padat. Zimu máme tzv. na krku a novou vládu po předčasných volbách v nedohlednu. Z médií se na nás vrhla vlna vánočních reklam a my chceme tento měsíc vzdát holt mužům, které milujeme i nenávidíme zároveň.

Ano, listopad je nejen měsícem barevného listí, které padá k zemi, ale i měsícem knírů. Stejně jako ženy si oblékají růžová trička nebo tuniky, aby podpořily osvětu o rakovině prsů, tak muži si nechávají narůst knír, aby podpořili osvětu o rakovině prostaty. V listopadu se každoročně koná charitativní akce s názvem Movember. Účelem této charitativní akce je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Své jméno tato charitativní akce získala složeninou dvou anglických slov – knír (moustache)  a listopad (November).

Článků věnovaných striktně mužům je na Iconiqu jako šafránu a tento měsíc je na čase to trochu pozměnit a vzdát holt i mužům, kterým hrozí stejné nebezpečí jako nám ženám co se týče zdraví. Nemusíte mít strach, že vás zavalíme dojemnými příběhy vyléčených nemocných a ani vám radit s prevencí. Nechceme se na muže tento měsíc dívat smutnýma očima, nechceme jim vyčítat jejich snadnou přelétavost, flegmatičnost nebo pozdní příchody domů. Chceme ukázat, že život bez nich by byl možná snadný, ale velmi nudný a emocionálně skromný. Život bez mužů by byl na okamžik jistě osvobozující, ale zakrátko by nás omrzel.

Je více než jasné, že dámské osazenstvo naší redakce včetně mě samotné si tento měsíc hodláme užít. Již pondělní porada se změnila v diskuzi o mužích, kdy jsme sestavovaly společně žebříček pro nás nejatraktivnějších mužů, který vám v brzké době přineseme. Možná vás překvapíme, možná i zaskočíme nebo možná i unudíme. Prozradit jedno vám už nyní můžeme, Brad Pitt v našem žebříčku rozhodně chybí. Čeká vás i Iconiq stylový deníček, který nás nechá nahlédnout do šatníku našeho kolegy, který u žen sklízí ovace téměř na každém kroku.

Ani na pánskou kosmetiku nezapomeneme. Redaktorka Kamila přivoní jiným vůním, než na které je zvyklá. Nabídneme vám pár vánočních tipů na dárek pro vaši polovičku, které potěší. Proč jsou muži slavnější kuchaři než my ženy, i to se dozvíte tento měsíc na Iconiq.cz a to je teprve začátek.

Já vám přeji krásný a pohodový listopad, který i když je pošmourný, může být námi milovaný.

Michaela Hošková, šéfredaktorka

David Svoboda se v loňském roce připojil k podpoře akce Movember.

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com