Nastává čas balení kufrů. Jak do nich nacpat vše důležité?

/ Redakce

Nastává období, které přeje novým zážitkům, novému poznávání, novým dobrodružstvím. To jde ruku v ruce s balením svých osobních věcí na několik dní dopředu. Aktivita, která některé baví, pro jiné znamená doslova noční můru. Nicméně na dovolenou chceme všichni, tak se pusťme do balení.

Naštěstí existuje pár “tajných balících triků”, které vám cestovní horečku zmírní na minimum tak, že budete moci vyjet do světa bez vrásek!

Mrkněte na předpověď

Ať už plánujete cestovat po naší zemi či se chystáte na opačnou stranu polokoule, vždy si před odjezdem zkontrolujte pomocí internetových či mobilních aplikací aktuální předpověď počasí a její průběh na několik dní dopředu. Při balení kufru ale neberte v potaz jen tuto informaci, dále se zamyslete nad tím, na jak dlouho a jakým způsobem budete svůj pobyt trávit. Je opravdu dost velký rozdíl, pokud si jedete odpočinout na pár dní k moři, jedete si aktivně zasportovat nebo raději upřednostníte horskou cyklistiku.

Od nejtěžšího

V momentě, kdy začnete balit, si vedle sebe vyskládejte všechny předměty, které si užijí dovolenou po vašem po boku a seskládejte si je od nejtěžších věcí, které půjdou na dno kufru jako první, utvoří tak pevný základ. Dobrým podkladem může být například kosmetika či knihy. Následuje oblečení z pevnějšího materiálu, utvořené skulinky prokládáme věcmi křehčími nebo těmi, které mají atypický tvar. Na samotný povrch skládáme například nemačkavá trička, šátky nebo spodní prádlo.

ad634bb028302a2372351d05e23d5b4f

Naplňte boty
Schovejte do bot ponožky, krém či velké náramky. Zaručeně tak ušetříte místo a vleze se vám do kufru třeba vaše oblíbená kniha.

naplňte-boty

Sprchovací čepice nejen do sprchy
Čepice poslouží k tomu, aby se vám ostatní oblečení neušpinilo od podrážek, a navíc budou boty pohromadě.

čepice-do-sprchy

Rolujte
Jeden z nejvynalézavějších triků na oblečení? Prostě neskládejte – ROLUJTE!

rolujte

Schovejte spodní prádlo do podprsenky
Kalhotky, brazilky, tanga, ale i plavky se vlezou do košíčků podprsenky.

do-podprsenky

Jen potřebné množství…
Pokud víte, že odjíždíte jen na krátké období, rozhodně není třeba si brát celý noční krém či denní péči. Stačí si do kalíšků na kontaktní čočky dát jen potřebné množství.

malé-množství

Hlavně nepanikařte

Často se některým z nás stane, že ustavičným přemýšlením nad všemi okolnostmi dovolené, zapomeneme doma základní praktické věci, jakými jsou kartáčky na zuby, plavky, roztok na kontaktní čočky nebo oblíbenou voděodolnou řasenku. Věřte, že kartáček na zuby si vždy někde koupíte, cestovní pas ovšem jen těžko. Tudíž je důležité směřovat pozornost primárně na důležité věci, bez kterých se během svých cest rozhodně neobejdete.

Balení kufru nemá být noční můra, ale zábava, díky které člověk poznává tak trochu i sám sebe. Najednou vidí, co vše je pro něj důležité a bez čeho se lze v dnešním materiálním světě poměrně snadno obejít. Takže hurá na balení, zkušenosti přece dělají mistry!

Foto: Pinterest.com; gizmodo.cz