Nejpůvabnější kolekce svatebních šatů

/ Redakce

Jako lusknutím prstu jsme se během minulého týdne přenesli ke zhlédnutí kolekcí svatebních šatů určených, pro mnohé jistě s nepochopitelným předstihem, až pro podzim roku 2014. Návrháři nezahálejí a do světa vypustili nádherné róby křičící luxusem.

Návrhářské duo Badgley Mischka se pro inspiraci své kolekce svatebních šatů porozhlédlo ve Francii, konkrétně do 30. let minulého století, a k tomu přihodili několik nápadů ze starého Hollywoodu. Mark a James tak vytvořili dramatické róby doplněné o krajku, tyl a zdobenou výšivku.

Právě krajka byla také hlavním prvkem v kolekci Anna Maier, kde se navíc zaměřili především na nadčasovost, šatům propůjčili notnou dávku senzitivity a jedny z nich mi dokonce vzdáleně připomínaly svatební šaty Carrie Bradshaw, které jí tenkrát ve filmu věnovala Vivienne Westwood, pamatujete?

Georgina Chapman a Keren Craig tvořící pro label Marchesa se nechaly inspirovat tajemnou zahradou, což dokumentovaly ručně vyrobené květinové aplikace, krajka a další různé prvky zdobící kolekci určenou pro každý typ postavy i pojetí stylu, od romantické princezny až k moderní dívce rebelce.

Obdobným tématem se inspirovala i moje oblíbenkyně Monique Lhuillier, její róby nepostrádají dávku romantiky, záplavu květů, motivy vinné révy a mřížkování, bohaté ozdoby i výšivky. Jak sama Monique poznamenala: „Jedná se o neskutečnou honosnost s dotekem jemnosti“. Bílé a smetanové šaty doplnila levandulově šedá róba s bohatou volánkovou sukní, samozřejmostí byly také krystaly Swarovski.

ml2

Moderní silueta a čistá A linie charakterizovala šaty Reem Acra. Jednoduchost střihu byla podpořena ručně vyráběnými výšivkami, krystalky, peřím, hlubokými výstřihy i průhlednými částmi látky včetně svůdně odhalených ramen.

Na bílé provedení svatebních šatů tentokrát zanevřela Vera Wang, a pořádně se během tvoření kolekce odvázala. Vytvořila barevné róby v různých odstínech růžové, která prý sluší každému tónu pleti. Zaměřila se na korálovou i barvu pivoněk a inspiraci hledala v klasických filmech. Kolekci, tvořící celkem šestnáct rób, podpořila květinovými aplikacemi i objemnými sukněmi.

vw2

Foto: WWD.com