Nejbizarnější doplňky & detaily sezony fashion weeků

/ Redakce

Fashion weeky jsou nevyčerpatelná módní studnice, proto by byla škoda nepodívat se na co nejvíce z toho, co světoví návrháři v New Yorku, Londýně, Miláně a v Paříži připravili pro letošní podzim a zimu. Tentokrát se zaměříme na ty nejbizarnější doplňky!

Boty jako doplněk číslo 1

Zvláštní pozornost si rozhodně zaslouží boty. Návrháři nás zaujali několika odvážnými modely, které se dozajista stanou hitem podzimní sezóny. Kromě sněhulí od Jeremyho Scotta, jenž udělal kolabo s Moon Boots, nechyběly ani kovbojské boty od labelů Emporio Armani či Zimmermann, neonové tenisky Prada nebo sametové lodičky Erdem.

Replika hlavy a drak

O tom, co předvedla značka Gucci na milánském fashion weeku, se bude diskutovat ještě dlouho. Pod vedením kreativního ředitele Alessandra Michela jsme měli možnost vidět opravdu unikátní kolekci vymezující se proti škatulkování identit. Možná proto bylo na mole skutečně všechno od replik hlav přes pooperační masky, moderní burky, mládě draka až k americkým sportovním týmům.

Štěňata novým must have

Že vás Gucci bizarními doplňky moc rozptyloval? Pak budete mít velký problém soustředit se na modely značky Tod’s, jež vzala na molo rovnou armádu štěňat. A nejeden přihlížející byl dojatý.  Za to dáváme body nahoru. Gigi Hadid s francouzským buldočkem se skutečně nedá odolat.

Oversized šperky

Dolce & Gabbana jsou známí svou pečlivostí a smyslem pro detail. Vrstvení doplňků bylo klasicky jednou z nejvýznamnějších myšlenek a Domenico Dolce a Stefano Gabbana se toho zhostili skvěle. Je-libo náušnice s oversized kříži či řetězy s drahými kameny? Italskému duu těžko řeknete ne.

Pastelové paruky

Jeremy Scott se při vytváření nové kolekce nechal inspirovat disko trendem 80. let, do něhož trefně zakomponoval japonskou kulturu. Ta se promítla zejména v pestrobarevných parukách, díky kterým modelky připomínaly klasické japonské postavy z animovaných seriálů a filmů. Nechyběla ani asociace s filmem Pátý element či cesta do vesmíru.

Maxi náušnice

Italský módní dům Missoni vsadil na extravagantní prvek v podobě výrazných náušnic s motivem oceánu. Šperk každý outfit pozvedl na zcela novou úroveň. Label Faustine Steinmetz zase zvolil dlouhé visací náušnice, které celkovému looku přidaly na eleganci. Vyzkoušejte trend taky.

Chic květiny

Na londýnském fashion weeku nám španělská módní značka Delpozo ukázala, jak stylově mohou vypadat trojrozměrné modely květin – lilií a lotosových květů. Nadčasový doplněk oživil jinak obyčejné kožené pásky, kterým hravé květy dodaly romantický nádech.

Volné korzety

Korzety patří k módnímu průmyslu už dekády, v současnosti vás však naštěstí nestáhnou tak, že byste nemohly dýchat. Tuto sezónu s nimi na molo přišla australská značka Zimmermann, která se při výrobě inspirovala především viktoriánskou érou. Čekejte však rozhodně větší komfort.

Monogram všude

Label Fendi předvedl novou logománii s dvojitým F a pokryl jí snad vše. Italskou legendou se tak nepyšnily jen kabelky.“It“ kouskem se  stal kabát posetý monogramem. Jediným konzervativním prvkem zůstala hnědá barva. Milujete logománii a Fendi? Pak máte z čeho vybírat, FF najdete i na punčochách či ponožkách.