Zimní období, ať už je tuhý mráz nebo sychravo jako letos, vlasům rozhodně nesvědčí. Přechody ze zimy a vlhka do vytopených místností se suchým vzduchem a častější fénování horkým vzduchem kadeřím rozhodně neprospívá a ony doslova volají o pomoc. Potřebují dostatek hydratace a výživy, jinak se můžete těšit nejen na jejich lámání a výraznější vypadávání, ale také na nepříjemnou hrubost a nepoddajnost. Tu mají na svědomí šupinky vznikající na poškozených vlasech. A právě na všechny tyto vlasové neduhy by vám měl pomoci olej.

c970bbdf4d8b8f5e7dc390535614a49bNejde jen o uhlazení
Téměř každý vlasový olej splňuje funkci uhlazovače, vlasy jsou jemnější a tolik nelítají, nemělo by to ovšem být to jediné co umí. Levnější oleje z drogérie, i když slibují doslova zázraky, sice umí uhladit, ale vlasy jsou po nich mastné, těžké a už po pár hodinách člověk vypadá, jako by si je nemyl nejméně týden. Důvodem je právě to, že jednotlivý vlas pouze obalí a uhladí, aniž by pronikl dovnitř a napravil škody i v jeho struktuře. Jak si tedy vybrat ten správný olejíček, který kadeře opravdu ozdraví? Odborníci radí vyhnout se těm, jež obsahují ftaláty, parabeny, chlorid sodný, umělá barviva, triklosan a minerální oleje. Naopak olivový, arganový, kokosový, avokádový, ricinový, mandlový nebo rozmarýnový olej a také olej z granátového jablka, jsou tím, co vaše vlasy ocení.

Méně je více
Pocit mastných a těžkých vlasů mohou ovšem způsobit i profesionální oleje, jež vám doporučí váš kadeřník. Vina je ale nejčastěji, promiňte nám to, na vaší straně. Při nanášení vlasového oleje totiž platí, že přiměřeně je opravdu lepší než více. Příliš velké množství péče, totiž vlasy nedokáží absorbovat a proto je zbytečné je takto zatěžovat. Rada odborníků zní, oleje používejte jen pár kapek a nikdy neaplikujte ke kořínkům, patří pouze do konečků a střední délky vlasů.

Zdroj foto: Archiv