Netradiční pojetí designu v Cafe Cafe

/ Redakce

Po mimořádném úspěchu na letošním Designbloku představili designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus svoji instalaci značky Heineken v pražské kavárně Cafe Cafe.

Designéři Jan Plecháč a Henry Wielgus jsou jedni z nejvýraznějších současných designérů. Jejich instalace si mohli prohlédnout návštěvníci letošního Designbloku dokonce na několika místech, za tu nejvýraznější – pro značku Heineken – dostali dokonce hlavní cenu. Není proto divu, že jim již poněkolikáté svěřila značka Heineken instalace další.

Jedna z nejposlednějších je v pražské oblíbené kavárně Cafe Cafe. Ta prošla v poslední době velkou rekonstrukcí a instalace designérů je pro ni jako stvořená. Pánové navrhli do Café-Café neotřelou a originální instalaci 3D tiskárny, která vytvoří model lahve jež si host může odnést domů. Model lahve je vytištěný přibližně za 7,5 hodiny.

„Naše instalace pro značku Heineken bývají vždy určitým experimentem. Snažíme se nacházet nové přístupy, ale také používat moderní a neokoukané technologie a přiblížit je tak širší veřejnosti. Běžný človek se s technologii 3d tiskarny většinou nesetká nebo alespoň ne v kavárenském provozu. Nám se právě tento moment, tedy kontrast mezi klidnou kavárnou a ne zcela běžnou technologií, velmi zamlouval a proto jsme ji použili právě v Cafe Cafe. Když se podíváte na Club bottle od značky Heineken, tak také nevypadá jako běžná lahev na pivo, ale je to naopak úplně revoluční záležitost v gastronomickém světě. Taková věc si pak žádá adekvátní přístup i od designéra. No a my jsme se o to pokusili.” říkají ke své instalaci sami designéři.

Heineken dává prostor i dalším designérům, ve svých vybraných podnicích s nimi chytré a zábavné designové prvky a originálním způsobem tak koncipuje své bary. V podnicích je také k dostání exkluzivní aluminiová lahev Club bottle, která je takovou pomyslnou třešničkou, kterou značka představila poprvé na milánském designovém týdnu a v Čechách pak na Designbloku minulý rok a se kterou sklízí úspěchy.

Foto: Designblok, Archiv Heineken