Nikol Kouklová: Při každé cestě poznávám sama sebe

/ Redakce

Herečku a nyní i blogerku Nikol Kouklovou nelze přehlédnout. Srší neuvěřitelnou energií a její dlouhé zrzavé vlasy vás upoutají už na dálku. Rozhovor jsme měly naplánovaný dlouho dopředu a přišel nakonec zrovna ve chvíli, kdy je u Nikol mnoho nového.

Sympatickou herečku Nikol Kouklovou můžete znát z divadla, seriálů i jako – nyní již čerstvě bývalou –  součást lifestylového blogu BlogesRobes. Nikol navrhuje také šperky a v neposlední řadě se velmi aktivně angažuje na poli charitativním. Povídali jsme si o jejích novinkách, kterých rozhodně není málo.
Co je u vás nového Nikol?
Momentálně asi nejvíce žiji divadlem, kde zkouším role Rei a Klytaimnéstry. Obojí má mít premiéru v květnu, což je už za chvíli, takže se opravdu nenudím. No a v posledních dvou týdnech také žiji svým vlastním blogem – rozhodla jsem se odejít z BlogesRobes a vydat se po vlastní cestě. Takže jsem řešila grafiku, obsah a spoustu dalších titěrných maličkostí, což mě opravdu, ale opravdu vyčerpalo! Obdivuji Martina Radiměřského, který mi blog dělal a měl svatou trpělivost s mými nelehkými požadavky a předevím mou technickou nevybaveností. Tímto mu moc děkuji!!!
Jakým směrem byste byla ráda, aby se váš blog ubíral?
Především tím správným směrem (smích).
Těšíte se, co nového vám samostatné blogování přinese?
Jsem zvyklá pracovat v teamu více lidí – jak v divadle, tak na blogu, ale vše je jednou poprvé (o tom jsem také nedávno napsala úvahu na blog) a já jdu do všeho po hlavě! Takže ano, těším se, co mi nové zítřky přinesou.
V čem vás teď můžeme vidět v divadle, co připravujete nového?
Momentálně zkouším dvě inscenace. První v Městských divadlech pražských a to sice hru Romulus Veliký a druhou do Podniku s Kateřinou Dudovou – Klytaimnestru. Dělám absolutně
dva odlišné projekty s rozdílným přístupem. V ABC se jedná o zodpovědné ansáblové zkoušení a Klytaimnestra je spíše takový punkový projekt, ale obojí mě nesmírně baví a naplňuje. Jsem za tyto příležitosti nesmírně vděčná.
Máte nějakou představu, kam byste se s hraním chtěla dostat? Vím, že se všichni občas ptají na vysněné role, mě spíš zajímá, jestli máte nějaké vysněné projekty…
Jedno přání mi už dřímá v hlavě přibližně rok, ale nechci o něm zatím mluvit, protože by to nemuselo vyjít. Vše se včas dozvíte…

A co cestování, loni jste strávila nějaký čas ve Vietnamu, chystáte se letos také někam?
Cestování MILUJI! Zjistila jsem, že na každé takové cestě nepoznávám pouze cizí kraje a mravy, ale také sama sebe. Dostávám se občas do velice extrémních situací a v těch se sama překvapuji. Jedna taková bylo zabouchnutí klíčů od auta v poušti Saguaro, kde bylo 60’C. Další bylo zajímavé setkání a probdělá noc s nudistou a takhle bych mohla pokračovat nejméně na pár dalších stran. Cestování je pro mě osobně velká svoboda, dobrodružství, vzdělávání se a posunování svých hodnot… A kam letos pojedu? Ještě sama nevím. Jsme v tomto ohledu s přítelem velice impulzivní. Je dost možné, že třeba popadneme kolo a projedeme Českou republiku.

Vaše kolekce šperků Femme Armeria se jmenuje stejně jako váš blog a je také velmi úspěšná, mohou se fanynky těchto výrazných šperků těšit na novou kolekci?
Femme Armeria není pro každého, stejně jako můj blog (smích). Ne každému vyhovují výrazné věci nebo styl mého psaní. Řekla bych, že kolekce je velice osobitá, extravagantní a je pro odvážné ženy, které se nebojí na sebe upozornit. Mě, která nosím všechny možné barvy a vzory nepřijde zkrátka příliš obléci si barevné ponožky. Když už jsem u těch ponožek – zrovna dnes mi má čtenářka psala, že je to pro ní obrovský boj a že si nevěří, ale na mě se jí to líbí. A tak jsem se hned rozhodla napsat článek o barevných ponožkách a možná tak trochu návod, jak najít odvahu si je obléci! Ale zpět ke kolekci. Ano – chystám ji na léto a bude mnohem ženštější, osobnější a intenzivnější. Sama jsem zvědavá.

Vím, že se také angažujete v charitativní oblasti a na sklonku roku jste se stala jednou z dalších patronek Nadace Slunce pro všechny. Co budete v rámci této funkce podnikat? 
 
To, že mě paní ředitelka Dvořáková na křtu kalendáře, který jsem pro Nadační fond zrealizovala s fotografkou Angelinou Nga Le, jmenovala patronkou, pro mě bylo naprosté překvapení. Jsem sice emocionálně založená, ale na veřejnosti nejsem zvyklá brečet. Tak obrovské gesto ve mě prostě probudilo dojetí. Určitě plánuji nafotit i tento rok kalendář a zorganizovat nějakou akci.
Rozhodně koukám, že se nemáte šanci nudit, při čem ráda odpočíváte?
Při psaní článků…Psaní je pro mě hobby a neskutečně mě baví! Naliju si skleničku červeného, posadím se k laptopu a píšu o tom, co mi zrovna brnkne přes nos. Také ráda koukám na filmy, zajdu do divadla, posedět s kamarádkama, dám si vanu, „hodím“ masku na obličej, zajdu nakoupit – prostě typické dívčí…
Moc vám Nikol děkuji za rozhovor a přeji stále hodně energie pro všechny vaše projekty.
Foto: Angelina Nga Le