Noste letní šaty už na jaře! Poradíme vám, jak na to.

/ Redakce

Touha po létě a horkých slunných dnech už se zkrátka nedá ovládat. Zejména ti, co milují letní sezónu především pro jednoduchost v oblékání, se už nemůžou dočkat. A právě pro ně máme tipy, jak už i na jaře nosit letní šaty!

1.Rolák a punčochy

Vítězný outfit letošních Fashion Weeků a inspirativních streetstylových žen byl rolák zkombinovaný s jakýmikoliv šaty. Toto univerzální řešení se opravdu hodí ke všem typům šatů. Nicméně, pokud hledáte dokonalé spárování, určitě zvolte k rolák šaty s úzkými ramínky, které celý koncept outfitu skvěle podtrhnou. Na barvách a potiscích šetřit nemusíte, zvolte oba kousky kontrastních barev, nebo jeden vzorovaný. Dodá to vašemu outfitu na zajímavosti.

how-to-layer-dresses-02

2. V několika vrstvách

Je-li vám při myšlence pouhých šatů a roláku stále zima, odvažte se k divokému vrstvení. Nepovažujte šaty za kousek, který je pouze jednotvárný. Jednoduše je totiž můžete nastylovat jako zajímavý top, ale i jako sukni! Například minišaty navrstvené s košilí, svetrem a doplňené námořnickým kabátkem z nich dělají dokonalou sukni! Zkombinujte s jednoduchými doplňky a máte vystaráno!

how-to-layer-dresses-03

3. „Podvlékačka“.

Zajisté originální styling vytvoříte pomocí lehké průsvitné tuniky zkombinované s jednou z těch „lyžařských“ podvlékacích setů. Rolák a legíny stejné barvy dodají efekt jednotvárné kombinézy, která vytvoří dokonalý podklad právě pro lehoučké kaftany a tuniky, které bychom si nedokázali vůbec představit nosit v chladném počasí. Doplňte outfit o pásek, který podtrhne vaši siluetu.

how-to-layer-dresses-05

4. Bomber

Tento „must have“ kousek vám z každého outfitu vykouzlí dokonalý look. Ať už zvolíte tmavě modrý, khaki, nebo oblíbený pudrově růžový bomber, v kombinaci s košilovými šaty nešlápnete vedle. Krajky, textury a průhlednosti jsou naprosto vítány. Nebojte se také monochromatických kombinací, které look s odlišnými texturami sjednotí a ucelí. U kombinovaní také nezapomeňte na druhý důležitý kousek letošní sezóny – bíle tenisky!

how-to-layer-dresses-085. Mikina

Letošní sezónu budete moci kombinovat mikinu s čímkoliv si zamanete, a stále budete vypadat stylově! Je tomu tak právě i u letních šatů, kterým mikina dodá kreativní a neokoukaný look, čímž zajisté vzbudíte pozornost. Navíc kontrast mezi různými látkami a strukturami hraje outfitu do karet. Nebojte se i zde experimentovat s různými vzory a barvami. Zvolíte-li outfit velmi střídmý, pak rozhodně sáhněte po kontrastních doplňcích a obuvi, které look podtrhnou.


how-to-layer-dresses-10

6. Maxi a dlouhé v městském stylu

Není dáno, jak dlouhé musí být letní šaty pro to, aby se mohly nosit a kombinovat i v chladnějším počasí. I když se dá takový kousek hůře vrstvit, nemusíte zoufat, i zde existují varianty! Například maxi šaty skvěle doplníte dekorovaným svetříkem, který, zvolí-te li zkrácenou verzi, podtrhne ženskou siluetu a dodá outfitu na vizuální zajímavosti. Skvěle tento look dokompletujete kontrastním kabátem a nude lodičkami. Pokud hledáte IN kombinaci barev letošní sezóny, pak je to právě bledě modrá kombinovaná s camel béžovou a všemi neutrálními barvami.


how-to-layer-dresses-bekleidet-01

Zdroj: Pinterest.com