Nový rok, nový make-up: Jak se nalíčit v roce 2017?

/ Redakce

Jaký make-up budeme nosit v příštím roce? Přirozený a lehký. Alespoň podle světových make-up artistů. Zdá se, že tutoriály na konturování podle Kim Kardashian v novém roce nebudeme potřebovat.

1) Méně highliteru

Highliter, nebo také rozjasňovač, je skvělý pomocník. Vaší pleti dodá rozměr a dokonale ji rozzáří. Nesmí se to s ním ale přehánět. Naneste ho na lícní kosti, pod obočí, do středu čela a na špičku nosu. Pamatujte ale, že by měl s pletí dokonale splynout a neměla byste zářit jako diskokoule. Pozor také na velké třpytky.

rosie

2) Méně obočí

Vše se v posledním roce točí okolo obočí. Věnujeme mu extra pozornost a snažíme se, aby bylo dostatečně plné a výrazné. Obočí je ale především rám vašeho obličeje. Nemělo by tedy zastínit váš obličej, obraz. Čím přirozenější, tím lepší. Zvláštní pozornost věnujte především výběru barvy tužky, gelu či stínu, kterým obočí upravujete. Mělo by být co nejblíže vaší přirozené barvě.

gigieyebrows

3) Makeup báze

Co je ještě důležitější než perfektní obočí? Perfektní pleť. Pokud potřebujete přeci jen pomoci trochou make-upu nebo korektoru, nezapomeňte pod ně dát bázi. Může se zdát zbytečná, ale uvidíte, že dokáže doslova zázraky. Navíc vaši pleť ochrání před nečistotami ze vzduchu a okolí.

phoebe2

4) Aplikace prsty

Pokud máte doma sadu štětců na líčení a nedáte bez nich ani ránu, máme pro vás špatnou zprávu. Nějakou dobu je totiž nejspíše nebudete chtít používat. Vrací se totiž starý osvědčený způsob nanášení make-upu prsty. Díky teplotě vašich rukou totiž produkty lépe splynou s vaší pletí a vy pak budete vypadat mnohem přirozeněji. Zkuste to.

gilr

5) Už žádné konturování

Alespoň ne tak, jak jsme ho znali doposud. Už žádné kreslení trojúhelníků a čar pomocí tmavých a světlých korektorů. Ani samotná průkopnice této techniky – Kim Kardashian – ji už nepoužívá. Konturování vypadá mnohem přirozeněji, pokud budete používat sypké produkty, například o něco málo tmavší pudr. Nezapomeňte pořádně zapracovat, aby kontura s pletí splynula a nebyly vidět ostré hrany.

kim

6) Žádný makeup

Přesně tak. Letos máte povolení chodit nenalíčená úplně všude. Klidně i na červený koberec. Nemít make-up už totiž není známkou lenosti nebo nedostatku snahy. Právě naopak, dokazuje to, že jste sebevědomá a cítíte se skvěle taková, jaká jste. Tak ukažte svoji krásnou přirozenou tvář!

bella2

Foto: Pinterest