NYFW: Ralph Lauren, Calvin Klein, Marc Jacobs

/ Redakce

Osmý den newyorského módního týdne nastolil další nespoutanou dávkou inspirace. S/S kolekce 2016 v podání designérů Ralpha Laurena, Calvina Kleina a Marca Jacobse byly zkrátka nepřehlédnutelné.

Evergreenový Ralph Lauren

Kolekce zabarvená do základních odstínů červené, modré a bílé poukázala na tyto barvy jako na nesmrtelný evergreen stejně tak, jako typické pruhy, které k tomuto módnímu domu neodmyslitelně patří. Překvapivým prvkem přehlídky byla řada pěti modelů inspirovaných moderním abstraktním uměním v podobě saka, kabátku kabelky a šatů. Nechyběly bílé šaty, kalhotové kostýmy a šortky doplněné koženými bundami medových tónů, které zdůraznily komerční stránku kolekce sázející především na komfort a nositelnost.

Ralph Lauren

Ralph Lauren

Calvin Klein

Pohled Francisca Costy do příští sezóny 2016 se nese v duchu oversize střihů a konstruovaných detailů připomínající práci Pabla Picassa. Kolekce primárně inspirovaná dvěma trendy z devadesátých let – neo-grungem a stark street minimalismem – byla téměř očekávaným krokem tohoto domu, který za poslední roky představil téměř totožné kolekce s malými obměnami.

Calvin Klein

Calvin Klein

 

Marc Jacobs

Americká verze Marca Jacobse je jistě hravější než sourozenecká pařížská a míří nejen na módu jako takovou, ale také na performance, která se těmto eklektickým modelům nedá jen tak odebrat. Americká vlajka stokrát jinak, tak by se mohla kolekce S/S 2016 jmenovat. Barvy americké vlajky komponovaly téměř každý outfit včetně nádherných materiálů jako texturované (téměř Chanelovské) buklé, sofistikovaně zpracované krajky a tartanové vzory hrající do karet typickému chaotickému, ale zároveň fascinujícímu stylu Marca Jacobse.

Marc Jacobs

Marc Jacobs

Foto: Archiv firem; WWD