Páteční den se na rušném Manhattanu nesl poněkud v ponuré atmosféře. Mnoho fanoušků si ten večer udělalo čas a zastavilo se před kostelem Sv. Bartoloměje, kde se o několik minut později konala zádušní mše za modelku a návrhářku L´Wren Scott.

Chodníky ovšem nelemovali pouze vzpomínající fanoušci či nikdy nespící fotografové a reportéři, ale především se na toto místo sjeli nejbližší přátelé a členové rodiny. Mezi prvními příchozími samozřejmě nechyběl její dlouholetý partner, zpěvák skupiny Rolling Stones Mick Jagger v doprovodu své dcery, který o něco později zazpíval na počest L´Wren píseň od Boba Dylana „Just Like a Woman“.

Do kostela se sjela spousta lidí z hudební, módní i herecké branže a svůj dress code pojali dosti rozdílně. Převážná většina hostů se zahalila do tmavě modré či černé barvy, Leon Talley se například objevil v nepřehlédnutelném rozevlátém hábitu. Černé se držela i Reneé Zellweger či herečka Sarah Jessica Parker.

Těžkou atmosféru svým růžovým třpytem nabourala například Lizzie Tisch, zelenočernou kombinaci předvedla Anna Wintour a zajímavě oděná přišla také Daphne Guinnes. Ať tak či onak, na této události ustoupily šaty pro jednou do pozadí a v daný moment o ně vlastně vůbec nešlo. L´Wren by ovšem byla takovou módní smrští určitě nadšená a polichocená.

Foto: Profimedia.cz