Paris Fashion Week, část II.: Sportovní Off-White, nadčasový Balmain i hravý Rochas

/ Redakce

V dalším ohlédnutí za přehlídkami pařížského týdne módy se podíváme na kolekce labelů, jako je Balmain, Off-White, Rochas či Vera Wang. Co vás zaujme nejvíce?

Off-White

Nová kolekce Virgila Abloha se nesla ve velmi uvolněném duchu. Ze spolupráce se značkou Nike vzešlo množství sportovních kousků, jako běžecké legíny, mikiny, topy nebo cyklistické šortky. Samozřejmě zde bylo také několik elegantních modelů, počínaje volnými košilemi a konče nabíranými sukněmi či dlouhými šaty, které vynesly modelky jako Bella Hadid, Kaia Gerber nebo Karlie Kloss.

 

Balmain

„Když se Paříž setká s Egyptem. Protože každé ráno, když se probudím, dívám se na Obelisk stojící uprostřed náměstí de la Concorde a na muzeum Louvre ve tvaru pyramidy,” řekl kreativní ředitel Olivier Rousteing o nové jarní kolekci labelu Balmain. Není tedy divu, že do nové kolekce Rousteing zakomponoval řadu egyptských znaků a symbolů. Samozřejmě nezapomněl ani na historii značky, a proto jsme mohli vidět i Balmainova typicky špičatá ramena, elegantní metalické róby nebo vysoké kozačky. Co se vlasové úpravy týče, letos to celé bylo o wet looku, tedy o ‚mokrých‘ vlasech sčesaných dozadu.

 

Rochas

Elegantní, minimalistická, variabilní, trendy a nositelná. I tak bychom mohli charakterizovat novou jarní kolekci kreativního ředitele Alessandra dell’Acqua pro label Rochas. Začátek kolekce nás se všemi těmi potisky zavedl na fascinující safari, ovšem zanedlouho už se téma změnilo a před námi se procházely modelky s jemnými denními i večerními róbami. Ani Alessandro nezapomněl na nynější trend zářivé žluté barvy, proto ji použil na kabáty, kabelky či sukně.

 

Vera Wang

Vera Wang se rozhodla vytvořit excentrickou kolekci v hlavní roli s černobílou barevnou paletou. Širokými rameny a balonovými rukávy se nechala inspirovat u francouzského krále Ludvíka XIV. Kromě toho jsme mohli vidět i honosné šaty lemované krajkou, několik minimalistických sak, límce, brokátové šortky či rovně střižené kalhoty.

Foto: Vogue.com