PFW 2. část: Kenzo a ponožky v sandálech, Maria Grazia podruhé a bez nápisů

/ Redakce

Co přinesly poslední přehlídky pařížského fashion weeku? Džungli, barevné punčochy, knoflíky a tmavě modré barety, které už máme na wishlistu. Bylo toho moc, tak se pojďte s námi kochat.

Maria Grazia v tmavě modré

Kolekce podzim-zima 2017-18, kterou jako svou druhou kolekci pro Dior vytvořila Maria Grazia Chiuri, byla temně modrá a kožená. Modelky pochodovaly po mole v kožených baretech vytvořených Stephenem Jonesem. Celou přehlídku otevírala modelka, múza a tvář Dioru, Ruth Bell, kterou jistě znáte z reklamních kampaní.

Dior míří na širší publikum zákazníků, především pak na mladší ročníky. Maria Grazia tak zařadila i několik denimových modelů, vojenské boty, které jsme si zamilovali, a široké nohavice. Nové kabelky mají široké odepínatelné pásky, které jsme poprvé viděli u Fendiho. Letos je to jeden z nejžhavějších trendů. Křehká Dior víla, jak jsem ji viděli v loňské kolekci, se tak přeměnila v o něco více rebelskou dívku, která miluje kůži, tmavomodrou a hlavně loga.

jnkj

kjbkjbk

Balenciaga nakřivo a Lotta Volkova

Co nás zaujalo, když jsme viděli přehlídku Balenciaga? Kostka, barevné punčochy….. a kabáty zapnuté nakřivo. Ne vážně, detail v podobě zapínání na ramenou nás zaujal na první pohled. Takže už víte, jak si budete odteď zapínat kabát.

Balenciaga umí vždy překvapit zajímavými neokoukanými detaily, které pak nosí všichni módní influenceři po celém světě. Naposledy to byly bundy spadlé z ramen. Vzpomínáte? A kdo za těmi geniálními triky stojí? Stylistka a múza Lotta Volkova, která částečně stojí i za úspěchem značky Vetemens. Prošla se i po mole (na fotce v černém kabátu). Balenciaga opět udává trendy a je přesně tak originální, jak jsme očekávali.

hbjnjiuh kjfnvkenv

Knoflíkatá Chloé 

Která značka vždycky ví, co chtějí ženy nosit? Chloé. Nějakým zázračným způsobem (možná dobrá marketingová strategie?) jsou její kolekce pokaždé trefou do černého. Kolekce podzim/zima byla propojením různých světů. Elegantního a sportovního, moderních a retro prvků, výrazných a tlumených barev.

Všechno to spolu sedělo dokonale. A nejvýraznější prvek na mole? Nemohli jsme přehlédnout výrazné knoflíky, které dominovaly hned několika modelům. Nechyběla kůže, barevné kožešiny, které milujeme a sportovní kalhoty. Chloé, tleskáme.

hbjhbjhb

kjnkjn

Balmain plný hvězd

Olivier Rousteing se umí kamarádit s celebritami a modelkami. Možná právě proto se Balmain v posledních letech těší takové pozornosti, hlavně ze stran hvězd. I letos tak bylo Balmain molo plné těch nejslavnějších modelek a it girls. A kolekce to letos byla opravdu divoká.

Džungle modelů se nesla v barvách savany a zvířecích potisků. Slavné korálkové brnění, které je pro Balmain typické, nechybělo ani tentokrát. Cítit byl i vliv devadesátých let. Především potisky hlav vlků. Na nás bylo té fauny trochu moc, ale rozhodně si v podobných šatech umíme představit Kim Kardashian na jednom z hollywoodských večírků.

kjkjbbjhk

jbkjhbkj

Foto: WWD.com