Peklo jménem home office. 6 tipů, jak ho zvládnout

/ Redakce

Nesnášíte každodenní stávání do práce a následných 8 ne-li více hodin po boku nesnesitelných kolegů v open spacu a magické slovo home office vám připadá jako vysvobození? Ale opravdu je práce z domova takovou výhodou? Víme, jak ho zvládnout!

Jen si to představte, vstenete si, v kolik se vám zachce, vyřídíte jen pár mailů a zbytek dne strávíte podle vášeho gusta. Nejlépe celodenním online vybíráním vašeho šatníku a poflakováním na internetu. Šéf o tom přeci stejně nebude vědět.

Jasně, zní to skvěle, ale nebuďme naivní. Dobře, možná si ušetříte práci s raním make-upem a nesnesitelnou cestou do práce, ale realita je jiná. Zůstanete celý den v pyžamu, váš šéf vás bude bombardovat častěji, než obvykle a vy zažijete nejvyšší stupeň prokrastinace.

Jak z toho tedy ven? 

1. Plán

Napište si na papír seznam úkolů, které máte udělat a mějte ho stále na očích. Ty si postupně odškrtávejte. Budete mít větší přehled o tom, co děláte a co vám naopak ještě zbývá. Také je to jediná hmotná věc, která vám bude připomínat vaše povinosti. Pokud tedy nepočítáme šéfa, který očekává výsledky.

iStock_000013629812Discipline

2. Vstávání

Nařidte si budíka jako obvykle. Jasně, máte sice home office, ale musíte fungovat ve stejný čas jako vaši kolegové. Navíc si přeci nerozházíte váš biorytmus. Čas, který si  ušetříte věnujte pořádné snídani. Konečně ji stihnete! Také nebude na škodu cvičení – alespoň krátké protažení. Nabudí vás, uklidní a vám se bude hned pracovat lépe.

12383676_1608002216186033_668045908_n

3. Pracovní prostředí

Pracovat z postele? Tak na to hned zapomeňte! Takovéhle prostředí vás bude nutit k prokrastinaci a navíc vás bude i podvědomě unavovat. Vytvořte si své domácí pracovní prostředí. A to nejlépe u pracovního stolu, kde vás nic nebude rušit.

f0a0b7deec2b07cc5f515905952ab7294. Rituály

Stejně jako čas a místo je dobré si vytvořit nějaký další rituál, který váš mozek přiměje dobrovolně pracovat. Zkuste si pořídit nový hrneček na kávu, který ovšem použijete pouze při home officu. Váš mozek si na tento rituál navykne a při každé další kávě v IT hrnku nastartuje pracovní mood.

35894b8d9b0c7044bc1df3cbd0a237ab

5. Přestávky

Pauzy jsou důležité, proto si je hned ráno naplánujte a dodržujte je. Jinak se může stát, že budete chodit každou půl hodinu na průzkum do ledničky, vezmete to kolem zrcadla, nakouknete do skříně a ještě kouknete, co je nového na instagramu a snapchatu. A víme sami, jak tyto všechny činosti zdržují. Nechcete se přece nasekat další over time?

ab5d8764997476bcdde4cebb28c824ff

6. Výsledky

Protislužbou za povolený office jsou očekávané výsledky. Také je to něco, jako “zkouška věrnosti” mezi vámi a šéfem. Nechcete přeci, aby si myslel, nebo ještě hůře – vás načapal, jak se doma flákáte. Využijte domácího klidu a zkuste dát do práce více, než obvykle. Váš šéf to ocení a třeba i kromě více dní home officu vám nabídné další benefity. A to za to stojí, nebo ne?

tumblr_n63zglZp2d1ssy0vlo1_1280