PFW Balenciaga, Céline, Givenchy

/ Redakce

Pařížský módní týden pomalu, ale jistě, směřuje ke konci. Polovinu Fashion Weeku už jsme zdolaly, nicméně dnešek byl opět plný známých jmen a značek jakými jsou Balenciaga, Céline a v neposlední řadě značka Givenchy, které v posledním období prošly, nebo procházejí, znatelnými změnami.

Balenciaga

Doposud ne velmi známý designér Demma Gavasalia se z místa kreativního ředitele značky Vetements přesunul ještě na vedoucí místo Balenciaga a my jsme se nemohli dočkat jeho premiérové kolekce. Byli jsme zvědaví, zda-li bude schopný “přepnout” z konceptu undergroundové módy, kterou má Vetements, na více sofistikovanou a rafinovanou linii, kterou  má zase ve svém stylu značka Balenciaga. “Mojí prioritou číslo jedna bylo pochopit styl a koncept Cristóbala a jeho neskutečný um pracovat s ženským tělem,” svěřil se designér. A popravdě, musíme jen tleskat! Demma si s přehlídkou vedl nadprůměrně dobře hlavně díky zajímavým kábátům, vrstveným sukním a neobyčejným střihům, které v jeho kolekci hrály prim. Demma ve své kolekci dokazuje, že se není třeba bát barev i v podzimním a zimním období, co neskutečně oceňujeme. Pozornost v nás poté vzbudil look s lyžařskou bundou kombinovaný s klasickými kalhotami a dekorovanými růžovými lodičkami. Přišlo nám to sice poněkud bizarní, ale zároveň hravé.

Unknown

Céline

Pheobe Philo svoji kolekci vzala, co se konceptu a inspirace týká, poněkud abstraktně. Designérka, která s největší pravděpodobností předvedla svoji poslední kolekci v módním domě Céline, vnesla na molo modely přírodních a neutrálních tónů. Na střizích Pheobe příliš od minulé sezóny nezměnila, stále převažovaly volné tuniky, široké kalhoty a oversize kabáty. Zkrátka a dobře, držela se svého nezaměnitelného androgynního stylu. U značky Céline jsme ale čekaly především na kabelky, které byly letos rigorózně přes rameno a pohodlné střední velikosti. Nicméně, do kolekce zavítaly také doplňky vpodobě masivních pásků, brýlí a kožených rukavic, které outfitům dokonale hrály do karet. Pheobe předvedla svoji lásku ke kůži v tom nejlepším světle, kožené kabáty, kolové sukně a semišové vesty byly naprosto uchvacující a dovedeme si je představit v jakémkoliv běžném outfitu.

Unknownk

Givenchy

Kdo by kdy čekal etnické vzory u Givenchy? My rozhodně ne, ale designér Riccardo Tisci si dokázal pohrát i s tímto, pro značku netypickým námětem, naprosto perfektně. Nezapomenutelnými se staly především koktejlové šaty, které imitovaly egyptský koncept dekorované bederní roušky, které dokázal Riccardo ztvárnit kýčovitou krásou. Kolekce byla netypických kombinací vzorů a barev plná. Gepardí vzor s květovým, ale i geometrický kombinovaný s etnickým, nás rozhodně od pozitivní kritiky neodradily. Míchat nemožné a vytvořit z nich možné, je krása současné módy. Všechny dokonale sladěné looky doprovázel pár perfektních semišových, ale i kožených kozaček, ze kterých jsme také díky jejich tvaru do špičky a nesmírné kombinovatelnosti, nemohli spustit oči. Zkrátka i v takto pokročilé hodině nás práce stále baví a další kolekce očekávejte opět zítra.

Unknownd

Zdroj: WWD