Chloé

Kolekce inspirovaná spisovatelkou a cestovatelkou ze sedmdesátých let, Anne-France Dautheville, byla barvitou cestou od Středního východu po divokou a krásnou Afriku. “Měla tento neuvěřitelně inspirující postoj a smysl pro odvážnost,” svěřila se designérka Waight Keller v zákulisí před přehlídkou. “Byla nesměle elegantní a současně chlapecká. Zkrátka a dobře, viděla jsem v ní něco opravdu charismatického,” dodala. Není se tedy čemu divit, že byla kolekce (i přes to, že se jednalo o tu na podzim/zimu 2016) hlavně díky africkým vlivům plná zářivých barev a etnických výšivek. Nicméně Clare na své klasické dívčí a velmi romantické původní inspirace nezapomněla. Mohli jsme vidět také mnoho plisovaných a volánových šatů, které se na modelkách ladně pohybovaly a nechaly tak ještě více vyniknout romantickým průhlednostem. Také díky svému neobvyklému konceptu a odpoutání se od klasické Chloé si tato kolekce od nás získala velký palec nahoru!

Unknown

Balmain

Rousteing přišel s kolekcí v barvách roku 2016! Ano, vlivy Pantone byly jednoznačné stejně tak, jako designérovi typické barokní prvky, které doprovázely každý look. Kolekce tvořená z jemných semišových, hedvábných a brokátových textur kopírovala ženskou siluetu a zvýrazňovala každičkou křivku dokonale upravených modelek. Osobně nevím z jakého důvodu, ale při celkovém zhlédnutí Rousteigovi kolekce, jsem za každičkým modelem viděla jednu z krásných žen rodiny Kardashian. Že by se i taková Kim Kardashian stala oficiálně-neoficiální múzou designéra? Těžko říci, nicméně inspirace byla evidentní. Například dlouhé korzetové minišaty s rolákem kombinované se semišovými kozačkami nad koleno a nonšalantně přehozeným kabátem připomínaly jednu ze streetstylových fotek těhotné Kim. Ovšem do paměti se nám vryly teprve šaty tvořené z netypických třásní, které tvořily na mole okouzlující pohyb a dynamičnost, jak jinak, než ve dvou barevných provedeních – růžové a modré.

Unknown-2

Lanvin

Čtvrteční den ukončila, jako předposlední v řadě, značka Lanvin. Tentokrát v čele s designérkou Chemena Kamali, která strávila po boku Albera Elbaze pouhý týden před jeho náhlým odchodem. To značně ovlivnilo celý vizuál a koncept přehlídky, která se značně typické módě z maison Lanvin vymykala. Nicméně musíme uznat, že kolekce plná broskvových tónů, metalických lesků, sametových povrchů a jemných krajek byla zajímavou podívanou, a to rovněž díky neotřepaným detailům nejvyššího stupně krejčoviny. Po odchodu Elbaze zřejmě nebude francouzský módní dům už nikdy tím, čím býval, ale současné designérce předpovídáme ve světě módy velkou budoucnost. Otázkou zůstává, zda to bude u značky Lanvin.

hj

Zdroj: WWD