Pozor…jedeme do protisměru!

/ Redakce

Dnes nám sice začíná nový školní rok, ale já mám nepříjemný pocit, že se vracíme o velký kus zpět.

Dlouho jsem přemýšlela, jak nejlépe ten první školní den odstartovat. Ale je velice těžké dát dohromady několik slov, která povzbudí a dodají optimismus. Prázdniny jsou u konce, rána a noci jsou hodně chladné, sluníčko brzy zapadá a můj syn jde už do třetí třídy, což je pro mě zjištění, že vrásek na mém čele zase přibude. A navíc, nám vládne diktatura jménem Zeman a podzimní volby nás vrhnou na naší cestě do protisměru. Takže optimismus? Kde se prodává? A není na něj dlouhá fronta? Dejte vědět, já tam určitě zajdu.

Optimismus v poslední době hledám jen velmi těžko. Žila jsem dlouho v Anglii a poté v USA a vždy jsem se chtěla vrátit zpět domů do Čech. Věřila jsem, že tento stát má šanci v té nově době uspět. Věřila jsem, že jsou tu lidé chytří a ambiciózní a těšila se zpět. Teď jsem jen střídavě naštvaná a smutná a moc ráda vám budu vyprávět příběh o jednom báječném panu prezidentovi, který má rád obyčejný lid a chce pro něj to nejlepší. Ještě v dobách, kdy byl “jen” předseda vlády, přijel do USA a jedné asistence v tiskovém oddělení zadal neurvalým způsobem úkol, který neměl s její prací nic společného. S úctou jsem odmítla úkol splnit, protože za to mě daňoví poplatníci v naší zemi neplatili. Tehdejší velvyslanec mi poté řekl, “tak takto v politice kariéru neuděláte.” Pravda, neudělala.

Dnes raději píši o marnivé módě, která mi dává větší smysl, než pán, který hlásá, jak je tu pro těch obyčejných deset milionů. A přitom mu asistentka velvyslaneství nestála ani za slušný pozdrav a slovíčko prosím nebo byla byste tak hodná. A když poslouchám zástupce ČSSD pana Mládka, jak se těší, až bohatým napaří vysoké daně, aby si nemohli kupovat věci, které nepotřebují (i když si na ně poctivě vydělali), je mi upřímně smutno z toho, jak jsem se v téhle zemi zklamala. Naše jízda se pomalu, ale jistě stáčí do protisměru a jedeme vstříc opětovnému chování doby totality. Budeme bohatým brát, ale lidé věřte, chudým se rozdávat nic nebude. A tak nám ti schopní a poctiví zase utečou a “bolševici” opět budou vládnout. Proto pozor…otevřete všichni oči a hleďte zase dopředu a cestu zpět rychle zastavte. Oni nebudou brát peníze lidem, kteří si je vydělávají korupcí, ale těm, kteří si je vydělávají poctivou prací trvající i 15 hodin denně.

A co příjemného nás čeká tento měsíc na Iconiq.cz? Již dnes máme pro vás novou rubriku Iconiq stylový deníček. Ten najdete vždy v dolní části v sekci Co vás zajímá! Chceme vás inspirovat lidmi, kteří mají módu rádi a mají chuť se o své outfity s vámi podělit. Čekají vás outfity studentů, bloggerek, celebrit i nás z redakce. A pokud i váš styl je jedinečný a vy se o něj chcete podělit s fanoušky našeho on-line módního magazínu, pak neváhejte a napište nám stručně něco málo o sobě a zašlete 7 outfitů na adresu [email protected] a začněte psát svůj Iconiq stylový deníček.

Září je i doba módních týdnů a to jak těch světových, tak i těch českých. Čeká nás mimořádný ročník Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend, který se vrací zpět na Pařížskou ulici a bude hostit významného hosta Jimmy Choo. Iconiq.cz vám bude denně přinášet živý přenos ze všech módních přehlídek, moderátorkou vstupů bude módní ikona Nikol Moravcová, která bude pro vás zpovídat přítomné hosty, módní návrháře a celebrity. Naše redakce nebude váhat ani na vteřinu s kritikou či pochvalou módních kolekci a vždy hned druhý den se dozvíte více o předchozím dni. Současně budeme sledovat i světové módní týdny, které jako vždy začínají v New Yorku.

A co závěrem? Snad jen přání školáčkům, ať další rok zvládnou s grácií a rodičům, ať ho jednoduše přežijí. A co popřát všem ostatním? Otočení volantu zpět před sebe, otevření očí a zapojení mozkových buněk. Doba je jiná v celém světě a zadarmo vám nikdo nic nedá, věřte mi. Já o tom vím víc, než celá naše politická scéna.

Krásný a barevný podzim, Michaela Hošková

Michaela Hošková

Michaela Hošková

Foto: Shutterstock.com a Kamila Písaříková