Připravte vaše rty na večírky

/ Redakce

Blíží se doba vánočních večírků a s ním i časté řešení jak se pro daný večer nalíčit. Sice mnohdy platí, že méně je více, večírkové líčení může být o něco odvážnější.

Krásně nalíčené rty jsou výzvou, kterou nezapomene nejeden muž. Zatím žádná jiná barva nevyvolává na rtech tolik jasných signálů jako červená. Barva svůdnosti, ženskosti i vášně sluší ve svých odstínech na rtech blondýnkám, brunetkám i zrzkám. Červeně nalíčené rty nosilo mnoho slavných žen Marilyn Monroe a  Ditu von Teese nevyjímaje. Červená je barva lásky, krve i zralých třešní.  Je to barva životní síly, aktivity a úspěchu. Svůj půvab mají i její odstíny a že jich není málo-karmínová, malinová, purpurová, šalatová, třešňová či cihlová. A přesně i v takových si můžete vybrat svůj odstín rtěnky.

Pokud zvolíte rty tmavší a přejdete do odstínů fialových, které jsou hitem letošního podzimu, rozhodně také nešlápnete vedle. Barva švestek může jít až k odstínu růžové, krásný je také odstín burgunské fialové, který vynikne skvěle na světlejší pleti s minimem ostatního líčení.

Tělová rtěnka vynikne zas v kombinaci výrazně kouřově nalíčených očí například ve stylu 60.let s očními linkami a růžová je barva něžná, která vám bude slušet vždy a všude.

A jak rty perfektně nalíčit?

Ať už si zvolíte jakýkoliv odstín, mějte na paměti, že každá velmi výrazná barva, při které vyniknou všechny nedostatky pleti, potřebuje perfektní přípravu. Dejte si načas a při líčení rtů buďte velmi pozorná, výrazně nalíčené rty totiž neodpouští chybné nalíčení. Začněte tím, že rty připravíte pomoci jemného peelingu na to, aby byly krásně jemné. Poté naneste balzám na rty a nechte ho vstřebat. Když začnete s barvou, můžete si pomoct konturovací tužkou na rty a chybu neuděláte ani, když budete rtěnku nanášet štětečkem.

Foto: Pinterest.com