Proč jsou moderátorky tak často kritizované?

/ Redakce

Moderátorky především komerčních televizních stanic se staly ostře sledovanými celebritami, do kterých se rád kdejaký kritik pouští a nešetří je.

Pravdou ale je, že často jsou kritiky více než trefné. Já se nechci pouštět do kritiky moderátorských dovedností, i když například Ivana Gottová se mi ne moc dobře poslouchá a myslím si, že to není žena na svém místě před televizní obrazovkou, ale dle posledních zpráv mě to už ani nemusí nijak trápit. Oproti tomu stále stoupající hvězda TV Nova Emma Smetana si podle mého názoru jako moderátorka stojí velmi dobře. Bohužel totéž už se ale nedá říci o jejím stylu, který kritizuje nejeden “odborník”. Její vášeň pro puntíkaté punčochy bych se vzdala a nechala do šatníku vstoupit trochu nedbalé elegance posazené na jemných barvách a kvalitnějších materiálech.

Otevření salonu Laboratory

Emma Smetana

 

Když se podíváme na poslední outfity této moderátorky, je na první pohled jasné, že Emmě sukně nesluší tolik jako kalhoty se zajímavým střihem. Černý rolák s kostkovanými kalhotami mě naprosto nadchly a z této sympatické moderátorky vytvořily módní ikonu. Bohužel je smutné, že takto Emmu moc často nevídáme, a tak je stále častěji a častěji v hledáčku bulvárních magazínů i portálů, které ji nešetří. Naposledy byla kritizována za nedodržení dresscodu, kdy se na sociální síti začala hájit tím, že včas informovala organizátora, že nemá čas se převléci. Respektování dresscodu je důkaz úcty k hostiteli. V zahraničí by vás na takovou událost vůbec nevpustili, u nás je to jinak. „Za celebritu šel bych světa kraj“, je krédo firem nebo lépe řečeno PR agentur je zastupujících. Pokud se nestíháte převléci, raději se omluvte. Nebo ne a pak s hrdostí si užívejte nekompromisní bulvár, který na oko české celebrity tak moc nesnáší a rády se soudí.

Emma Smetana

Emma Smetana

 

Dalším velkým fenoménem dnešní doby jsou česká příjmení bez -ová. Emma je jednou z nich, Petra Svoboda ji konkuruje a TV Prima nemůže zůstat opodál a má svoji Karolínu Hošek. Jméno Hošková není až tak zlé, tuším z vlastní zkušenosti, ale chápu, že není ani nijak zajímavé a v českých končinách hojné.

Petra Svoboda

Petra Svoboda

Moderátorky v poslední době zastiňují herečky i zpěvačky a jejich účast na společenských událostech se stává pravidlem. Když jsem si jejich jména vložila do vyhledávačů, nejčastěji na mě vyskakovala ona zmíněná módní kritika. Proč jsou pro novináře tak snadným terčem? Proč se z toho nepoučí a nezmění svůj styl? Hodně jsem o tom přemýšlela, protože většinou jsou to na pohled sympatické a krásné ženy, které nepobraly příliš mnoho vkusu a často i soudnosti. Možná vůbec nechtějí nic měnit, protože kladná pozitivní reklama není dobré PR v našich končinách?

5510186fef704b23bd620a00-144025

Nedávno mi jeden moderátor řekl, že musí v televizi být, i když ho to už zcela nenaplňuje a ani zásadně neživí. Bez ní by nebyl žádán. Možná to stejně mají i české moderátorky. Když budou dokonalé a dělat profesionálně svou práci, nebude o nich nikdo psát. Když budou propírány bulvárem, jejich cena značně stoupne. Média zkrátka hýbou světem a často navzdory dobrému vkusu (a to nemyslím ten módní).

Foto: Profimedia.cz