Pruhy: Dominanta Resort kolekcí

/ Redakce

Resort kolekce už známe asi všechny, a tak se opět zaměříme na to, co nám návrháři chtějí nadiktovat. Asi vás nepřekvapí, že to jsou opět tradiční, klasické a dovoluji si říci, že legendární pruhy.

Klasické pruhy nevyjdou nikdy z módy, nosila je Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Pablo Picasso i Andy Warhol, nosí je Kate Middleton či Madonna. Zamiloval si je Jean Paul Gaultier i Karl Lagerfeld a nosí je zkrátka všichni a v jakékoli době. Je to v podstatě základní geometrický vzor.

Geometrické, ale zároveň tak osvěžující a neotřepané, to jsou pruhy, které návrháři použili v kolekcích Resort 2016, které nenápadně naznačují, kudy se bude ubírat příští jarní a letní kolekce, které už zakrátko odhalí světové módní týdny. Nevíme, jestli pruhy budou hrát prim, ale chybět rozhodně nebudou.

Milly Resort 2016

Milly Resort 2016

Svislé pruhy jsou oblíbené i pro svůj tzv. zeštíhlujíc trik. Každý ví, že svislé pruhy zeštíhlují a vodorovné zase rozšiřují, i když ani to vždy neplatí stoprocentně. “Potřebujete-li si trochu ubrat v horních partiích těla, zvolte top nebo halenku s jedním středovým pruhem nejlépe v kontrastní barvě. Díky tomu budete působit nejen štíhlejší, ale také vyšší. Naopak dolní partie nejlépe oklamete v rovných kalhotách s úzkými proužky“, radí naše redaktorka Mia Čentešová.

Gucci Resort 2016

Gucci Resort 2016

V Resort kolekcích mě naprosto nadchly pruhované pletené šaty od Fausto Puglisi, jen délka v mém případě by mohla být delší, ale to pro dokonalé postavy a mladý věk samozřejmě neplatí. I již zmiňovaný Karl Lagerlfed nezapomněl na pruhy. Oblékl je modelkách od hlavy až ke kolenům. Kombinace pruhů a květin od Saloni nemá chybičku. Směs barevných různě umístněných pruhů na šatech od JW Anderson jsou jednoduše brilantním počinem.

JW Anderson Resort 2016

JW Anderson Resort 2016

Zkrátka a dobře, pruhy jsou věčné, a tak by vám v šatníku neměly chybět.

Foto: Archiv značek