První vlaštovky z MBFW

/ Redakce

Máme za sebou první den týdne módy v New Yorku. Návrháři se shromáždili na místech určených k prezentaci svých kolekcí, ti nejlepší z nich měli možnost vyslat své modelky na přehlídkové molo. A jak to vše dopadlo?

Úvodní slovo si vzala značka Nicholas K, sourozenecké duo, jež se specializuje především na pohodlnější kousky a již mnoho sezón vsází na přírodní barvy. Jejich dámská a pánská kolekce určená pro následující podzim a zimu se skládá především z bund, kalhot a vysoké obuvi. Do kontrastu přidali krátké topy, tuniky a také se nebáli denimu.

nicholas

Netrpělivě jsme očekávali i přímý přenos přehlídky BCBG Max Azria, 25. výročí oslavila značka krokem vpřed. K vidění byly grafické vzory, proplétání výrazných barev, asymetrické linie i mixování materiálů. Dlouhé a volné šaty či tuniky byly často doplněny o vysokou obuv, ale také huňaté výrazné kožešiny, které si lebedily kolem krku.

bcbg

Kolekci návrháře Tadashi Shoji je propůjčena inspirace maurskou architekturou. Nechybí v ní výrazná krajka, děrování, nápadné barvy jednotlivých šatů různých délek. Stejně tak ji doplňuje několik sametových koktejlek s romantickými rukávky.

tadashi

Následovala kolekce španělského brandu Desigual, která na molo vdechla pořádnou dávku energie a modelky během předvádění pestrobarevných odvázaných nekonzistentních modelů rozdávaly více vzdušných polibků, než se tomu děje během promenády spodního prádla u show Victoria´s Secret.

desigual

Zajímavostí je také večerní „výkon“ korejské návrhářky Marissy Webb, která se řadí k nováčkům, co se týká velkého mola. Její milá kolekce zahrnovala krátké sukně, pleteniny v kombinaci s kůží, zajímavé střihy a řasení u kabátů či asymetrii.

Marissa vsadila na perfektní materiál, jednoduchost a držela se přízemních barev (bílá, černá, šedá), pouze několika závěrečným kouskům vdechla více života pomocí cukrátkové růžové a nezapomněla ani na tři modely v červeném provedení.

marissa

Foto: WWD