Rakouská značka HÖGL na přehlídkovém mole

/ Redakce

„Je to bota, která zdůrazňuje kouzlo každého člověka.“ Tak zněly slova německého návrháře Guida Maria Kretschmera, který si v rámci své prezentace na letošním Mercedes Benz Fashion Weeku v Berlíně vybral pro svoji spolupráci rakouskou značku HÖGL.

Na přehlídkovém mole byla tak uvedena jeho první kolekce módní obuvi.  Součástí přehlídky se stala také prezentace Kretschmerovy kolekce pro podzim/zimu 2013 s názvem „OKAPI“.

Zcela první kolekce módní obuvi úspěšného návrháře byla předvedena společně s večerními róbami a oděvy pro každodenní nošení, jež se inspirovaly barvami Afriky a plachými africkými okapi. Ve spolupráci se výrobcem obuvi HÖGL vznikla řada obsahující 15 odlišných modelů bot s kabelkami v identickém stylu, které byly vytvořeny na míru zmíněné kolekce oblečení.

Kretschmer byl ze spolupráce s rakouskou společností nadšen již od začátku: „Značka HÖGL mne vždy nutila přemýšlet o estetice a precizní ručně vyráběné obuvi. Obdivuji tradiční značky, které považují vysokou kvalitu za důležitý krok do budoucnosti a jako návrhář jsem se na spolupráci se společností HÖGL opravdu moc těšil.“

Úspěšné partnerství bylo oceněno také z druhé strany – jednatel společnosti HÖGL, Gerhard Bachmaier, vyjádřil svou úctu k německému návrháři a jeho excelentním výsledkům v oboru. Zdůraznil také společné priority, jako jsou vysoké požadavky na kvalitu či vášeň pro obuv, které si HÖGL uchovává celých 77 let.

Tenisky, kotníkové boty, lodičky i kozačky z nové limitované kolekce jsou vyrobeny z kvalitní kůže. Kabelky a večerní obuv zdobí krystaly Swarovski, čímž se boty stávají ideálními pro ženy všech generací.

Foto: Archiv