Redakce Iconiq.cz: Seznamte se

/ Redakce

Iconiq.cz existuje již celý rok. Prošel velkou změnou designu, rozšířil se o nové kategorie, přijal do svých řad externí redaktory a stal se partnerem takových událostí jako MBPFW nebo Designblok. Iconiq.cz byl pozván do Paříže na přehlídku Haute Couture. A to už je pro nás velká pocta, kterou bereme nesmírně vážně.

Iconiq.cz se těší stále větší návštěvnosti a my si toho vážíme. Bohužel, čelíme i kritice, ale ta většinou nepřichází od čtenářů, ale z řad novinářů, módních kritiků a ostatních v módě se pohybujících lidí. Je patrné, že v této zemi má každý patent na rozum a každý přesně ví, kdo smí a nesmí dělat módní žurnalistiku. A tak se často dočtete, zda člověk, který se rád obléká, má právo o módě i psát. Na druhé straně zase pravý opak, jak někdo bez vkusu může o módě vůbec něco vědět. A tak je to stále dokola. Díky sociálním sítím a komentářům, které najdete pod článkem, na kterém jste pracovali i několik hodin, se o sobě dozvíte ledacos.

Na sebe i na své redaktorky jsem za ten jeden jediný rok slyšela tolik pomluv, že jsem uznala za vhodné se vám trochu více představit a taktéž i redakci. Nepasujeme se na módní guru, ani na módní teoretiky, kteří mají historii módy v malíčku. Jsme lidé s vlastním názorem, kteří si drží odstup, aby mohli zůstat objektivní, protože to by měl být základ té čisté žurnalistiky. Aby se celý tento projekt uživil, tak (ano) jsme komerční médium, které nabízí klientům reklamní prostor. Není třeba zmiňovat to, že i my musíme platit daně, pojištění, nájmy atd… Nabízíme vám své názory na jednotlivé české i zahraniční kolekce a je jen na vás, zda s nimi budete souhlasit či nikoli. Není nikdy však třeba urážet. Vždyť móda je tak pestrá, relativní, nepředvídatelná, a proto tak kouzelná a pro každého jinak důležitá.

Vítejte v redakci Iconiq.cz. Mé jméno je Michaela Hošková a celý tento „příběh“ jsem si vymyslela. Lépe řečeno ho za mě vymyslel můj syn. Jeho životní osud mě zavedl na jinou cestu, než jakou jsem si plánovala. Nemohu žít pod taktovkou zaměstnavatele, ale svého syna. Jsem očividně z redakce nejstarší a jediná mající rodinu čítající manžela, syna a dceru. Móda byla vždy má vášeň a se psaním jsem „otravovala“ učitele už na základní škole, kdy museli číst mé dlouhé slohy. V českých novinářských vodách nejsem vůbec známá. Hned po škole jsem odešla do zahraničí a vrátila zpět až po letech. V zahraničí jsem studovala marketing a PR. Mé první zaměstnání zpět u nás bylo v rádiu. Dlouho mi to nevydrželo a mé kroky vedly opět do zahraničí do USA, kde jsem pracovala v tiskovém oddělení na českém velvyslanectví. Tady jsem založila denní zpravodajství, které se odesílalo do Prahy. V té době to byl docela přelom, dnes už jen přežitek:-).

Potkala jsem tu mnoho významných lidí, mezi které patřil i Arnošt Lustig, který mi svěřil do rukou jeho knihu před vydáním. Dodnes na to vzpomínám jako na silný zážitek a poctu, které si nikdy nepřestanu vážit. Tady mi bylo i poprvé řečeno (samotným velvyslancem), že se mám věnovat psaní, médiím nebo PR, jen néééé politice:-). Měla jsem příliš vyhraněné názory a nebála se je říct. Cesta do Čech vedla rovnou do reklamní agentury, ke klientovi a zpět do agentury. Má hlavní náplň vždy souvisela se psaním. Jsem žena milující módu už od malička. Má matka je vyučená krejčová a do mých 13 let mi oblečení většinou šila (často i proti mé vůli). Jsem žena žijící vedle muže, který spustil první internetový výzkum v Čechách, odstartoval mBank, Air Bank, spolupracoval na řadě digitálních strategií i tvorbě eshopů (BeInStyle, Butlers…atd.). A tak jsem ho jeden den požádala, aby pro změnu vybudoval něco pro mě:-). Nikdy jsem nevěřila, že z toho vznikne magazín, který si získá takový ohlas i zájem pro nás pracovat.

fotoprome.cz-4866_9666

A tak se ke mně nejdříve přidala Kamila Písaříková, která se pohybuje v umělecké sféře od malička. Vystudovala fotografii a nová média na ITF v Opavě. Ve svém portfoliu má desítky reklamních kampaní, spoluprací (Schwarzkopf, Preciosa, Rexona). V médiích se pohybuje již 15 let. Dlouhou dobu spolupracovala s vydavatelstvím Ringier. V časopise Instinkt byla několik let zodpovědná za módní a kosmetickou rubriku. Kamila je velmi kreativní člověk a nespokojí se s málem. Její velká vášeň pro šperky se změnila i v práci. Kamila v roce 2009 založila značku Deers, která vychází z původní idey šperků s jelínky a těší se skutečně velké oblibě. Její nadšení pro kosmetiku nešlo nevyužít:-). Dnes nám všem prozradila tajemství lesklých vlasů, které hodláme všechny vyzkoušet a poté vám prozradit. A jak jste si mohli všimnout, Kamila je i dvorní fotografkou Iconiq.cz, což považuji za skutečně přidanou hodnotu našeho on-line magazínu ve srovnání s konkurencí.

Kamila Písaříková

Kamila Písaříková

Jelikož bloggeři ovládají celý svět, nemohou chybět ani u nás. Tuto sféru excelentně pokrývá Monika Kolářová, která pro Iconiq.cz píše až z Brna. Monika studuje psychologii a neustále přemýšlí, jak tento studijní směr v budoucnu zkombinovat se psaním pro módní magazín. Prý ocení vaše rady milí čtenáři:-). Je jasné, že to už dobře ví, a proto ráda zpovídá konkurenční bloggerky. Blogování Monika považuje za fenomén, který ji baví, a tak má velmi široký rozhled jak v českých, tak zahraničních blozích. Sama má svůj vlastní blog, díky kterému jsme ji oslovili. Monika se pomalu pouští i do jiných témat, a tak si můžete občas přečíst její názor na módní kolekci. V minulosti vás provázela příbytky slavných. Je sběratelkou náramků. Řadu z nich si sama vyrobila. Ráda brouzdá po internetu a sbírá návody, jak si takové náramky vyrobit a v budoucnu se o tyto návody s vámi hodlá podělit.

Monika Kolářová

Monika Kolářová

Na jaře nám do redakce došel pochvalný email od Emy Janáčkové. Nedá mi nezmínit, že pochvalný, protože právě tato redaktorka je často velmi nelítostná:-). Zakrátko poté se stala nedílnou součástí naší redakce. Ema absolvovala oděvní školu v Holešovicích. V současné době studuje žurnalistiku na Univerzitě Karlově. O módě píše čtyři roky, takže i pro své mládí již má za sebou řadu zkušeností. Kromě Iconiqu ji můžete každou sobotu slyšet v pořadu Modeschau na Radiu Wave Českého rozhlasu, do které ji přizvala Veronika Ruppert. Emu zajímají hlavně příběhy, historie, kontext i skryté pozadí všeho, co se děje na poli české i světové módy. Ema velmi často a ráda osobně podporuje um českých módních návrhářů tím, že svůj šatník o jejich tvorbu stále a systematicky rozšiřuje:-).

Ema Janáčková

Ema Janáčková

V našem týmu jsou i externí dopisovatelé, kteří se s námi i vámi dělí o své příběhy. V týmu nechybí ani grafička Majda Štorkánová, která je stále ještě studentkou střední školy, ale svůj volný čas netráví nicneděláním, ale sestavováním Iconiq stylového deníčku nebo módních inspiracích, na kterých s ní úzce spolupracuji.

I když asi názor na nás u řady lidí ani tímto seznamovacím článkem nezměním, věřím, že naši čtenáři ocení, že Iconiq.cz netvoří amatéři, ale lidé mající jak zkušenosti, tak chuť pracovat a kritiku přijímat. Ona totiž stále nějaká bude!!!