Resort Chanel, Louis Vuitton i Dior: Malý pohled do módní budoucnosti

/ Redakce

Kolekce, Cruise, jak se říká kolekcím na překlenovací období mezi jednotlivými ročními obdobími, právě nyní představily módní domy Chanel, Louis Vuitton a Dior. A nutno říci, že doslova předháněly v tom, kdo bude předvádět v honosnějším a hlavně zajímavějším sídle.

CHANEL
Karl Lagerfeld představil v Zaha Hadid Dongdaemun designu Plaza v Soulu nejnovější kolekci Cruise 2015/16. Galavečer v hlavním městě Jižní Koreji se odehrál ve stejný den jako největší newyorská společenská událost, ples Met Gala. Milovníci módy a společenského dění si tak museli vybrat mezi slavným módním mágem a neméně slavnější Annou Wintour, která byla hostitelkou plesu. Ale Chanel je prostě Chanel a srdeční záležitost, a tak do předních řad u přehlídkového mola zasedla Tilda Swinston, Kristen Steward nebo Gisele Bunched a rozhodně neudělaly chybu, protože kolekce císaře módy, ovlivněná korejskou šlechtou, je odvážná, plná barev, potisků a také hravosti, která se projevila i na líčení a účesech modelek. Ty měl vlasy spletené do účesů podobných uším Mickey Mouse a líčení zase připomínalo korejské karikatury.

Chanel resort3 Chanel resort2
A jaká ta kolekce Cruise 2015/16 vlastně je? Je inspirována jakýmsi korejským pestrobarevným patchworkem, dekoracemi na korejských svatebních truhlách, tradičním oděvem i moderní korejskou pop kulturou. Najdeme v ní krátké bundičky, šaty s pasem proklatě vysoko, plisované šaty i nádherné tvídové kostýmky. Za pozornost stojí boty, které jsou vlastně jakýmisi koženými punčochami.
Chanel resort1 Chanel resort

LOUIS VUITTON
Nicolas Ghesquiere si pro představení resort kolekce Louis Vuitton 2015/16 vybral úchvatné sídlo Bob Hope v Kalifornii, které připomíná kosmickou loď posazenou do pouště. A stejně tak rozporuplně, jako dům, působila i celé kolekce. Romantickou lehkost bytí obstaraly maxišaty kombinované s robustními botami a kožené krajky bohémské halenky. K nim byly protipólem kožené bandáže, motorkářské bundy a mikiny nebo svůdné výstřihy. Přihlížející, mezi kterými nechyběla Catherine Deneuve, Michelle Williams nebo Charlotte Gainsbourg, ocenili hravé kabelky i boty zdobené plexisklem.
louis-vuitton-cruise2016-008 louis-vuitton-cruise2016-017
louis-vuitton-cruise2016-006 louis-vuitton-cruise2016-001

DIOR
Zahanbit se nenechal ani Raf Simons tvořící pro módní dům Dior, který 11. května svou Cruise kolekci 2015/16 představil v jižní Francii v Le Palais Bulles. Sídlo leží na půl cesty mezi Cannes a Monakem a jak sám Raf řekl, dům je hravý, sladký a tak trochu dětský…Právě zde, v „bublinovém“ domě, představil Simons nejen osvědčenou Bar siluetu navracející se k new look Christiana Diora, ale také kalhotové kostýmky, šortky nebo okázalé overdress s plisovanými spodničkami a poseté křišťálovými květy. Dior se tak v nové kolekci ohlíží lehce zpět, a to i v případě patchworku, háčkování nebo lurexových nití a přitom zůstává i v přítomnosti a dokonce dohlíží také do budoucnosti.
dior resort2dior resort
dior resort1dior resort3

 

Zdroj foto: Oficiální stránky značek, Instagram.com