Rychlé novinky aneb zůstáváme v obraze

/ Redakce

Módní svět se občas točí rychleji než kdejaký kolotoč. Respektive lidé v něm. Střídají své pozice, odcházejí z vedení, mění svá zaměstnání. A stejně tak jim do klína padají různá ocenění za jejich mnohaletou práci, na jejich počest se pořádají oslavy i výstavy. Momentálně není o všechny tyto kroky nouze.

Začátkem tohoto týdne byla do světa vypuštěna oficiální informace, která mnoho lidí jistě nepotěší, dalším určitě zlomí jejich módní srdce. Návrhář Marc Jacobs se rozhodl ukončit život své hravé značky Marc by Marc Jacobs, která jako levnější linie fungovala od roku 2001.

Po odchodu od Louis Vuitton se Jacobs rozhodl soustředit pouze na své dvě linie, nyní ovšem vsadí vše na jednu kartu a chce opět začít budovat jediné silné impérium. “Cítím to prostě tak, že naši práci nejde dělat tak, že budeme prezentovat dvě naprosto odlišné kolekce s dvěma různými vzkazy,” uvedl Marc pro WWD.

Marc by Marc Jacobs

Marc by Marc Jacobs

Škatulata se hýbou u značky Emilio Pucci. Po odchodu Petera Dundase, který bude nyní pracovat pro Roberta Cavalli, se novým kreativním ředitelem stal Massimo Giorgetti (momentální ředitel milánské značky MSGM, která byla založena v roce 2009).

Osmatřicetiletý návrhář, který ve svém mladém věku sbíral zkušenosti i jako hudební Dj, je charakteristický pro tvorbu mladistvých modelů plných výrazných barev a lehce zapamatovatelných potisků. Nejsou mu cizí ani výrazné doplňky, jako kožené rukavice, zlaté pásky či zdobená psaníčka.

Massimo pro MSGM

Massimo pro MSGM

Z jiného soudku. Londýnská návrhářka Mary Katrantzou, královna různobarevných potisků a nepřehlédnutelných šatů a sukní, vyhrála prestižní cenu BFC/Vogue Designer Fashion Fund. Podařilo se jí tak porazit jména jako Emilia Wickstead, Holly Fulton, Michael van der Ham nebo Sophia Webster. Mary tak díky několika mentorům a tučné odměně bude moci zvednout svůj byznys na další úroveň.

mary ss 2015

Bonn, německé město spjaté se jménem návrháře Karla Lagerfelda nyní přitáhne pozornost mnoha fanoušků módy. V období 28. března – 13. září se zde totiž koná retrospektivní výstava z názvem “Modemethode”, která mapuje práci této ikony módního průmyslu. Návštěvníci se mohou těšit na originály jeho nejstarších skic, jednotlivé modely, fotografie, reklamy i katalogy. Stejně tak budou k vidění vyzdobené výlohy, které naaranžoval sám návrhář.

4e4f4e3d9d18d04033e381044931897d

Foto: Pinterest