Rychlý kurz sebeobrany: Jak se ubránit násilníkovi?

/ Redakce

Téma napadení žen cizím mužem je bohužel stále aktuální. Je proto nutné, aby každá žena znala alespoň pár triků a chvatů a pokusila se útočníkovi ubránit. Připravili jsme pro vás také tipy na kurzy, kde sebeobranu vyučují.

Pepřový sprej 

Pokud se vám nepodaří včas utéct, je v takovou chvíli pepřový sprej podle odborníků ta nejefektivnější zbraň. Měl by být součástí výbavy kabelky každé ženy. Jenže musíte být připravena ho použít. Až tedy půjdete večer někde sama, mějte ho pro jistotu v ruce. Až se k vám někdo přiblíží, už nebude čas, hledat ho v kabelce!

peprovy-sprej-bling-sting-14-ml-1

Co je zrovna po ruce

Pokud u sebe pepřák mít nebudete, nahraďte ho něčím jiným. A tím myslíme téměř cokoliv, co najdete. Klacek, hřeben, voňavku, botu s podpatkem… Doporučuje se také, dát si klíče mezi prsty, což může také fungovat jako zbraň.

Car Keys Final

Kam útočit

Doporučuje se útočit na mužovo nejcitlivější místo, tedy rozkrok. Další místa, na která se zaměřte, jsou oči, ústa a krk. Důležité je, abyste se bránila a nenechala útočníka, aby nad vámi převzal kontrolu.

Unknown

Kde se to naučit:

Sebeobrana Praha – Ukážou vám nejčastější útoky, základy sebeobrany a jak se ubránit znásilnění.

Sebeobrana ženy – Praktické kurzy pro ženy a dívky už od 15 let, vše se učí prakticky. Pořádají tu i semináře.

MMA Praha – Kurzy pod vedením Tibora Šaraje jsou specialně zaměřeny na situace ke kterým může dojít při přepadení ženy a jsou zde využity ty nejučinější prvky z Krav magy, systema, ODG atd.