Sarah Jessica Parker dnes slaví padesátku

/ Redakce

Sarah Jessica Parker se stala slavnou především díky roli novinářky v kultovním seriálu Sex ve městě. Tato ikona dnes slaví významné kulatiny, kterým je těžké uvěřit. Dnes je herečce rovných 50. let.

Sarah Jessica Parker se stala jednoznačně jednou z největších módních ikon, která se objevila snad na každé titulní stránce nejprestižnějších módních magazínů (Vogue, Harper´s Bazaar, Marie Claire atd.), i když byla současně zvolena „odborníky na krásu“ za nejošklivější herečku. Byla to právě postava Carrie, která udělala z bot návrháře Manola Blahnik manolky, nezbytnou součást dokonalého outfitu. Byla to Sarah, která vdechla život módou a muži posedlé spisovatelce Carrie Bradshaw, která ovlivnila styl a pohled na život milionů žen po celém světě.

6

Jako dcera obchodníka vyrůstala spolu se svými osmi sourozenci v Cincinnati. Nejdříve se věnovala baletu v souboru Cincinnati Ballet a posléze v newyorském American Ballet Theatre. Svou první roli dostala již jako osmiletá v televizní inscenaci Andersenovy pohádky The Little Match Girl (Děvčátko se zápalkami) a v jedenácti letech už debutovala na Broadwayi, kde po dva roky hrála titulní roli v úspěšném muzikálu Annie. Více si ji její fanoušci zamilovali díky hlavní roli v oblíbeném seriálu ze školního prostředí Square Pegs a jako idealistická státní zástupkyně v seriálu Equal Justice. Od poč. 90. let se začíná prosazovat v celovečerních filmech a získává tak skutečný post hollJo Ann Harris ywoodské herečky. I když zazářila vedle takových hvězd, jakými jsou Johny Deep nebo Nicolas Cage, nebyl to film, který z ní udělal skutečnou hvězdu, ale seriál, o kterém se předpokládalo, že zůstane jen u pilotního dílu. Tímto seriálem je bezpochyby Sex and the City (Sex ve městě). V pátek 27. března 1997 ji oslovil Darren Star, jestli by neměla zájem hrát hlavní roli v seriálu pro HBO. V pondělí 2. června, jen o dva a půl měsíce později, klapla první klapka a Sarah započala významnou a přelomovou část své herecké kariéry. V počátcích nikdo nevěřil, že se tento seriál o čtyřech „Newyorčankách“ stane takovým fenoménem, který bude obohacen ještě o dva celovečerní filmy. Sarah se díky tomuto seriálu stala módní ikonou, nadějí, motivací, inspirací pro řadu žen napříč celým světem. Za své herecké umění získala 3 Zlaté Glóby a 5 nominací na cenu Emmy. Sarah Jessica Parker se stala pro mnoho módních návrhářů inspirací a múzou.

Sarah Jessica Parker ve svatebních šatech Vivienne Westwood

Sarah Jessica Parker ve svatebních šatech Vivienne Westwood

Sarah Jessica Parker se ve skutečnosti módní ikonou, kterou byla její postava v seriálu Sex ve něstě, který stále dokola a dokola vysílá TV Prima Love, vůbec necítí. “Není to identita, která ke mně patří. Jsem vděčná, když mi kdokoli řekne něco milého. A když mi řekne opak, beru to tak, že někdo o mně přemýšlí,” řekla v minulosti Sarah časopisu People. “Není to cesta, jak o sobě přemýšlím a to je pravděpodobně to nejzdravější, co pro sebe dělám,” dodává úspěšná herečka.

Bez názvu

I když se Sarah necítí být módní ikonou, zároveň nezastírá, že móda tvoří velkou část jejího života. “Miluji krásné věci, ráda se oblékám do krásných šatů. Cítím se požehnána, že mám takové možnosti oblékat šaty těch nejslavnějších módních návrhářů. Cítím, že móda zaujímá řádné místo v mém životě, “ říká nejen úspěšná herečka, ale i milující matka tří dětí.

So viel Auswahl: Sarah Jessica Parker zeigt ihre neue Schuh-Kollektion // Sarah Jessica Parker shows her new shoe collectionRolí kultovní postavy Carrie Bradshaw si její představitelka upevnila lásku k obuvi. Jak by také ne, když měla k dispozici nespočet lodiček, kozaček i sandálků. Sama tak vlastní okolo stovky párů bot, z nichž každé stály od 300 do 1000 dolarů. Jelikož se herečky i modelky rády stávají designéry obuvi či oblečení, nemohla Sarah zůstat pozadu. Vloni představila v pořadí svou druhou podzimní kolekci obuvi, kterou vytvořila ve spolupráci s obchodní značkou Nordstrom.

Sarah Jessica Parker Presents her Fall 2014 SJP Collection at Nordstrom DC
I když média stále spekulují o pevnosti jejího manželství, sama Sarah má ve svém milostném životě zcela jasno. Po sedmileté známosti s hercem Robertem Downeyem jr. se stal v roce 1992 jejím životním partnerem herec Matthew Broderick, za něhož se v květnu 1997 provdala. Společně vychovávají 3 děti, syna James Wilkie Broderick, a dvojčata, dcery Marion Loretta Elwell and Tabitha Hodge. A Iconiq ji k dnešním významným kulatinám přeje to nejlepší.

Foto: Profimedia.cz