Sarah Jessica Parker – jedni ji milují, druzí nenávidí

/ Redakce

Dlouho jsem přemýšlela, o kom by měl být první článek BeInStyle magazínu v sekci osobnosti. Osobností, které se staly módními ikonami, i když to nejsou zrovna světové modelky, je celá řada. Určitě se brzy zmíníme o Victorii Beckham, Audrey Tautou, Grace Kelly apod. Nicméně když slyšíte slova jako móda, Manolky, Vogue, Carrie, vybaví se vám jediné jméno a to Sarah Jessica Parker, kterou především proslavil seriál Sex and the City (Sex ve městě).

Stala se jednoznačně jednou z největších módních ikon, která se objevila snad na každé titulní stránce nejprestižnějších módních magazínů (Vogue, Harper´s Bazaar, Marie Claire atd.), i když byla současně zvolena „odborníky na krásu“ za nejošklivější herečku. Byla to právě postava Carrie, která udělala z bot návrháře Manola Blahnik manolky, nezbytnou součást dokonalého outfitu.  Byla to Sarah, která vdechla život módou a muži posedlé spisovatelce Carrie Bradshaw, která ovlivnila styl a pohled na život milionů žen po celém světě.

Jako dcera obchodníka vyrůstala spolu se svými osmi sourozenci v Cincinnati. Njedříve se věnovla baletu v souboru Cincinnati Ballet a posléze v newyorském American Ballet Theatre. Svou první roli dostala již jako osmiletá v televizní inscenaci Andersenovy pohádky The Little Match Girl (Děvčátko se zápalkami) a v jedenácti letech už debutovala na Broadwayi, kde po dva roky hrála titulní roli v úspěšném muzikálu Annie. Více si ji její fanoušci zamilovali díky hlavní roli v oblíbeném seriálu ze školního prostředí Square Pegs a jako idealistická státní zástupkyně Jo Ann Harrisová v seriálu Equal Justice. Od poč. 90. let se začíná prosazovat v celovečerních filmech a získává tak skutečný post hollywoodské herečky. I když zazářila vedle takových hvězd, jakými jsou Johny Deep nebo Nicolas Cage, nebyl to film, který z ní udělal skutečnou hvězdu, ale seriál, o kterém se předpokládalo, že zůstane jen u pilotního dílu. Tímto seriálem je bezpochyby Sex and the City (Sex ve městě). V pátek 27. března 1997 ji oslovil Darren Star, jestli by neměla zájem hrát hlavní roli v seriálu pro HBO. V pondělí 2. června, jen o dva a půl měsíce později, klapla první klapka a Sarah započala jednu úžasnou možná nejúžasnější profesionální práci své herecké kariéry. V počátcích nikdo nevěřil, že se tento seriál o čtyřech „New Yorčankách“ stane takovým fenoménem, který bude obohacen ještě o dva celovečerní filmy. Sarah se díky tomuto seriálu stala módní ikonou, nadějí, motivací, inspirací pro řadu žen napříč celým světem. Za své herecké umění získala 3 Zlaté Glóby a 5 nominací na cenu Emmy. Sarah Jessica Parker se stala pro mnoho módních návrhářů inspirací a múzou pro jejich práci. Mezi ně rozhodně patří Manolo Blahnik, Vivienne Westwood a další.

Ona sama má vlastní značku oblečení Bitten, která je určena pro ženy každého věku i velikosti. Jedná se především o oblečení, které nosíme obyčejně do práce, ve volných chvílích, na večerní party, do postele nebo do trafiky pro ranní noviny. Značka Bitten je určena všem i z pohledu ceny.  I když její postava Carrie Bradshaw řeší ve svém životě celou řadů milostných eskapád, sama Sarah má ve svém milostném životě zcela jasno. Po sedmileté známosti s hercem Robertem Downeyem jr. se stal 1992 jejím životním partnerem herec Matthew Broderick, za něhož se v květnu 1997 provdala. Společně vychovávají 3 děti, syna James  Wilkie Broderick, a dvojčata, dcery Marion Loretta Elwell and Tabitha Hodge.

Foto: flickr.com; facebook.com

0 Comments

    Leave a Comment