Seznamte se: Tyhle dámy vládnou světu módy

/ Redakce Foto: bussinesoffashion.com, pinterest.com

Které dámy jsou teď v módním průmyslu ty nejdůležitější a vy byste je rozhodně měli znát?

Kdo vlastně rozhoduje o tom, co budeme nosit? Návrháři, influenceři a další. Které dámy právě teď vládnou světu módy?

Stella McCartney

Slavná módní návrhářka zaujme každou kolekcí. Je inspirací jak pro módní experty, tak pro mladé a začínající návrháře. Její kolekce jsou ekologické, udržitelné a veganské, takže nepoužívá kůži a snaží se o to, aby výroba jejích kolekcí byla co nejšetrnější k životnímu prostředí.

Tory Burch

Tory Burch je typickou selfmade woman. Jedna z nejúspěšnějších amerických módních návrhářek současnosti je známá zejména díky skvělým kolekcím kabelek a doplňků, které pravidelně získávají ceny za design. Její kousky jsou navíc cenově přístupné.

Mary-Kate a Ahley Olsen

Jen co se slavné sestry stáhly ze světa před kamerou, začaly podnikat v módě. Jejich značky Elizabeth and James a The Row jsou snem pro všechny minimalisty. Jejich kousky jsou dokonalé. Nejdříve se stylu oblékání dvojčat celý svět smál, nosily volné a velké oblečení, vrstvy a vlasy i makeup co nejminimalističtější a nejjednodušší. Dokázaly ale všechny negace odrazit a nyní jejich styl kopírují ženy po celém světě.

Diane Von Furstenberg

Módní návrhářka, která stvořila slavné multifunkční wrap dress, zkrachovala a poté se dostala opět na výslunní dokazuje, že nikdy není pozdě jít si za svým snem. Nápady jakoby jí nedochází ani po mnoha dekádách v čele módního průmyslu. I vy máte určitě ve skříni alespoň jeden kousek, který byl inspirován tvorbou Diane. 

Chiara Ferragni

Nejslavnější bloggerka a influencerka světa, Chiara, rozhodně nezpomaluje a ukazuje, že se z ničeho dá vytvořit celosvětové impérium. Její styl kopírují ženy a dívky po celém světě. Pokaždé, když se v něčem vyfotí na Instagram, je daný kousek beznadějně vyprodaný.

Miroslava Duma

Miroslavu a její styl určitě moc dobře znáte ze street style fotografií. Tahle dáma ale není jen stylová, je také mimořádně úspěšnou podnikatelkou a v neposlední řadě matkou. Právě proto vytvořila digitální platformu The Tot, která všem matkám po celém světě pomáhá vybrat ty nejlepší produkty pro jejich děti. Stíhá toho zkrátka opravdu hodně.

Olivia Palermo

Kariéru můžete postavit i na tom, že se dobře oblékáte. Důkazem toho je hvězda reality show The City, Olivia. Ta se díky tomu, že má naprosto dokonalý a jedinečný styl, dostala do povědomí široké veřejnosti. Nemyslete si ale, že její práce je se ráno hezky obléknout a nechat vyfotit. Olivia spolupracuje jako poradkyně pro mnoho světových módních značek, navrhuje pravidelně vlastní kolekce oblečení a má svůj blog.