Stefano Pilati opouští Ermenegildo Zegna

/ Redakce

Po třech letech v čele Ermegildo Zegna Couture se designér Stefano Pilati rozhodl tento módní dům opustit. Se značkou se rozloučil poslední kolekcí v jeho režii podzim/zima 2016, která byla představena minulý měsíc v Miláně.

„Pečlivě jsem o odchodu uvažoval společně s Gildem Zegna, a došli jsme k závěru, že jsem svoji misi pro Ermenegildo Zegna Couture splnil. Nyní se chci zaměřit na jiné projekty, které jsem dal stranou za účelem dosažení cílů v Zegna Couture,“ řekl v jednom z rozhovorů pro WWD designér Pilati.

Screen Shot 2016-02-10 at 09.12.39

Pilati je poslední z řady designérů, kteří se rozhodli opustit vedoucí pozici kreativního ředitele. Následoval tak cestu Alexandra Wang, který opustil francouzský dům Balenciaga v červenci loňského roku (a byl poté nahrazen designérem značky Vetements, Demna Gvasalia), Rafa Simonse, který odešel z vedení Dior v říjnu a v neposlední řadě Albera Elbaze z módního domu Lanvin rovněž v říjnu (oba módní domy ještě po novém kreativním řediteli pátrají…). Což vede k otázce, kam se Pilati, známý také pro jeho osmiletou praxi na místě kreativního ředitele značky Yves Saint Laurent, posune dál?

Nicméně, vedení Ermenegildo Zegna Couture čas nemešká, známe totiž nového kreativního ředitele, kterým se stal již známý Alessandro Sartori. Na jeho první ryze pánskou kolekci v designérském domě se můžeme těšit příští rok v lednu a to na kolekci podzim/zima 2017.

„Znám Alessandra a jeho styl již z minulých let a jsem nesmírně potěšen tím, že zavítá zpátky k nám,“ uvedl pro WWD Gildo Zegna, když zavzpomínal na Alessandrovu osmiletou kariéru v módním domě Ermenegildo Zegna. „Jeho talent, kreativita, vášeň a moderní přístup z něj dělá perfektního adepta na rozvoj naší značky,“ dodal Zegna.

Zdroj a foto: WWD