Svět thajských masáží v Mystic Temple

/ Redakce

Začátek podzimu je tady. Dny se pomalu zkracují a teploty klesají. Aby vaše tělo i mysl zvládli přechod bez problémů, je načase je oba hýčkat.

Naučit se relaxovat a dostat své tělo i mysl do harmonie není mnohdy tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Každému pro odpočinek vyhovuje něco jiného, snad všichni se však shodneme tom, že ideální cesta jak si odpočinout je zajít si na masáž.  

Míst i druhů je spoustu, pro lepší orientaci přinášíme stručný přehled těch, které se staly nejoblíbenějšími ve studiu Mystic Temple, jejichž svět vychází z původních thajských principů chápání systému péče o tělo v jeho úzké vazbě na stav mysli a jeho harmonickým spojením.

V Mystic Temple na vás dýchne nezaměnitelná thajská atmosféra. Unikátní koexistenci dvou světů – východního a západního – spojení časů dávných s tím dnešním, tradičních praktik s nejmodernějšími přístroji a kosmetikou, péči thajských a českých rukou a srdcí vás nenechají na pochybách, že jste na správném místě.

Thajské masáže – tradiční thajská masáž je prastarým léčitelským uměním, představujícím jedinečný systém technik masáží. Tradiční thajská masáž nespočívá jen v působení síly na tlakové body, ale také na uvolnění svalů, kloubů, šlach, chodidel a natažení páteře. Prostředky práce s tělem této unikátní relaxační masáže jsou akupresura a jóga. Otevřením a pročištěním energetických drah a center se dosáhne toho, že pohyb, který dělal velké problémy, se stane snadno proveditelným. A protože vše souvisí se vším, začne se lepšit i celkové zdraví. Vyvíjením tlaku na tlakové body se v rámci thajské masáže posílí činnost vnitřních orgánů a zvýší se i celková odolnost organismu. Následně se dostaví rehabilitace a regenerace organismu – odstranění bolesti zad a svalstva, následků stresu, psychosomatických onemocnění, zlepšení krevního oběhu.

Ayurvédské masáže – má stejně jako ostatní masáže relaxační a terapeutický účinek. Její odlišnost od ostatních masáží však spočívá v tom, že masáž není prováděna hnětením a přílišným tlakem, naopak, je velmi jemná. Její účinek je dán přesně vedenými tahy, protahováním a přetáčením, čímž jsou stimulovány významné body na těle člověka a současně jsou promasírovány všechny svaly a klouby. Ájurvédská masáž je prováděna velmi účinnými čistě přírodními oleji, jež pronikají hluboko do tkáně a přenášejí do ní významné léčivé látky.

Klasické masáže – základní formy masáže ve formě sportovních masáží či švédských masáží, odvozené také z východních směrů jako je čínská masáž nebo shiatsu masáž. Patří k nim masáže pomocí nahřátých lávových kamenů medová masáž, která využívá detoxikačních účinků medu, masáž obličeje s olejem či pomocí nahřátých kamenů, bambusová masáž, masáž bambusovými tyčemi s olejem a krémem s výtažkem z bambusového stébla, baňková masáž, která využívá podtlaku skleněných anebo gumových baněk přisátých na tělo.

Mystic Temple najdete v centru Prahy zde.

Foto: archiv