Světové módní peklo

/ Redakce

Iconiq se snaží své čtenářky inspirovat, ukazovat to nejlepší z módního světa, ale občas je nutné ukázat i stinnou stránku, kterou móda bezesporu má.

Společenské etikety, módních brožur a knih diktujících základní pravidla odívání se dříve bylo nutné až upjatě držet. Dámy ve vyšší společnosti nemohly vyrazit na bál v šatech po kolena či kalhotách. Jít na procházku do parku bez klobouku či rukaviček byl prohřešek proti bontonu. Na počátku 20. století však módní koloběh nabral nevídaných rozměrů a módních výstřelků začalo urychleně přibývat. Etiketa se začala uvolňovat a módní návrháři předbíhat v převratných novinkách, které měnily zaběhnuté ideály. Přesto některá pravidla platí dodnes.

Z módy se postupně začala stávat hra. Lidé se díky svému stylu snaží co nejvíce odlišovat, vybočovat z řady a často i šokovat. Někdy je výsledek sice šokující, ale přesto chválený a obdivovaný. Často se však jedná o lacinost, vyzývavost a hluboký nevkus. České celebrity bohužel stále patří mezi ty hůře oblékané, ale nejsou v tom sami. Máme jen stále dokola opakující se omluvu a tou je totalita, ve které jsme po dlouhou dobu žili. Já sice tohoto názoru nejsem, protože si myslím, že moje maminka sice Chanel ani Dior neznala, ale byla vždy vkusně oblečená k dané situaci a módu nebrala jako nutnost či marnotratnost, jak se dnes rádo traduje, ale možnost vybočit ze zaběhnutého stereotypu a líbit se svému muži. Nicméně zpět k celebritám. Nejen české, ale často i ty světové to přeženou a stanou se z nich laciná stvoření či narozeninové dorty.

Charli XCX

Charli XCX

Například britská zpěvačka Charli XCX si popletla červený koberec s kobercem ve své ložnici, do které by se tento model včetně střevíčků spíše hodil. Navíc její znuděný výraz dodal celému outfitu pocit z proflámované noci, po které se zpěvačka nestačila hodit do gala.

Bleona Qereti

Bleona Qereti

Herečka Bleona Qereti to rovněž se svým outfitem hodně přehnala za hranici vkusnosti. Proč je tak těžké se alespoň nepatrně zahalit?

Karlie Kloss

Karlie Kloss

Americká modelka Karlie Kloss je překrásná a vždy patří k těm pozitivně kritizovaným, ale bohužel i jí se to jednou nepovedlo. Krajkové šaty připomínající záclonu v kombinaci tří barev se opravdu moc nepovedly. V tomto případě lze pochválit jen krásný účes a dokonalý make-up.

Lena Dunham

Lena Dunham

Americká filmová herečka Lena Dunham patří mezi ty více oplácané dámy, které své křivky dávají ještě více na odiv. Růžové šaty z této korpulentní herečky vytvořily onen pověstný dort, do kterého stačí jen vložit hořící svíčky a něco si přát.

Lindsay Lohan

Lindsay Lohan

Rebelka Lindsay Lohan žije život připomínající horskou dráhu a stejně je tomu tak i v jejím stylu, nahoru a dolu. V těchto šatech připomíná Evu Pilarovou a to v jejím současném věku.

Monica Bellucci

Monica Bellucci

Nová Bond girl Monica Bellucci by se rozhodně měla svěřit do rukou kostymérky nebo stylisty. Tyto šaty z ní dělají spíše zlou královnu než sexy partnerku Jamesa Bonda. Červená ji sluší, jen často méně znamená více.

Lady Gaga

Lady Gaga

Zpěvačka Lady Gaga je svým stylem odlišná odjakživa. Je to její image, druhá tvář, součást kariéry. Nicméně tento model je celkově neuchopený. Rozhodně není ničím výjimečným, ale dělá z Lady Gaga unylou dámu, která se zapomněla ve starých časech.

Nechme se tentokrát inspirovat trochu jinak. Takhle rozhodně to dělat nemáme.