Teorie stylových Italek

/ Redakce

Češky se postupem času skrz naučnou literaturu, dobrodružné výpravy a inspiraci z Champs-Élysées naučily dokonale stylu rafinovaných Pařížanek, což poukazuje na neskutečnou přizpůsobivost a chtění se učit.

Čeho si ale nemůžu nevšimnout, je nárůst zájmu o italskou kulturu a stravování v podobě nových restaurací, kulinářských a lifestylových programů, které neustále běží v televizi a nálepek “Vyrobeno v Itálii”, které s radostí vyhledávám za cílem vzpomínky na domov a také za světoznámou kvalitu.

To stejné platí pro styl Italek, který nemá nic společného s tuzemskými “italskými butiky”. Italský styl je stejně tak rafinovaný a ženský, jako ten pařížský. Jaké jsou ale základy šatníků italských žen a jejich filozofie?

Cení si “made in Italy”
Neexistuje téměř žádná Italka, která si nehýčká kousky od striktně italských návrhářů a volí je před ostatními. V Miláně je hitem kabelka od Prada. Ty, které chtějí investovat méně, podléhají značkám jako oblíbená Tosca Blu, Coccinelle a Furla. Vlastenecký koncept v podstatě aplikují na veškeré aspekty italského “dolce vita”, neboli sladkého života.

1

Základní kvalitní kousky
Pokud se jedná o základní kousky, neváhají Italky sáhnout hlouběji do kapsy. Vědí, že kvalita vydrží déle a textilie bývá mnohem příjemnější. Za komfort se to zkrátka vyplatí. Šatníky každé věkové kategorie se neobejdou bez džínů, bílého trička, kvalitních kožených bot a červené rtěnky!

2

Být sexy můžete i bez přílišného odhalování
Tímto pravidlem by se měly řídit všechny ženy na světě. Červené koktejlové šaty bez výstřihu ukážou přesně to, co stačí k tomu, abyste docílily správného italského sex-appealu.

3

Foto: Pinterest