To nejlepší z London Fashion Weeku

/ Redakce

Módní týden v Londýně je u konce a všichni milovníci módy se přesunuli do Milána.

I Praha přivítala další týden módy, tentokrát Dreft, o kterém vás rovněž budeme částečně informovat již dnes. My jsme nahlédli do nových kolekcí na příští jaro a léto, které představili módní návrháři v Londýně a my pro vás vybrali to nejlepší. Tedy podle naší redakce. Je jen na vás, jestli s námi souhlasíte.

Své kolekce představili značky a návrháři jako například Mulberry, Burberry, Vivienne Westwood, Ralph Lauren, Moschino, Marios Schwab, Jonathan Saunders, Peter Pilloto, John Rocha, DAKS London, Calvin Klein, Emilia Wickstead, Giles Deacon, Antoni&Alison a další. Právě poslední zmiňovaná značka Antoni&Alison a jejich šaty nás nadchly. Jemně zelená v kombinaci s růžovou a saténový materiál, uff, co může být pro jarní a letní slunce lepšího. Značka Burberry uchvátila nejen nás, ale celé obecenstvo včetně prvních řad. Rádi bychom této kolekci věnovali samostatný článek, takže můžete očekávat i fotografie celé kolekce, která je velmi barevná a metalická, což je pro tuto ryze klasickou značku veliký průlom. Černé šaty Calvina Kleina nás oslovily vtipností, která z klasických šatů dělá skutečný módní outfit. Šaty Emílie Wickstead jsou na první pohled velice střídmé, ale na ten druhý díky hlubokému výstřihu koketně vyzývavé. Giles Deacon si hravě pohrává se třpytem a kameny, které obyčejné mini šaty povyšují na téměř noblesní haute couture. Dlouhé splývavé šaty značky ISSA uchvacují výraznými barvami, potisky na látce, ženskou siluetou a naprostou odlehčeností.

Rudé šaty Johna Rocha jsou nepřehlédnutelné ve všech směrech. Moschino…co říci, rozhodně nás celá kolekce pobavila. Kombinace koktejlových šatů a běžeckých bot je přeci vtip sám. Není nad skutečnou pohodlnost, když si představíme kočičí hlavy v pražských ulicích. Mulberry si nenechala ujít ani Anna Wintour a bylo se na co koukat. Nejen modelky uchvátily, ale i psí mazlíčci, kteří byli sladěni s botami samotných modelek. Je vždy nutné něčím zaujmout a to se návrhářům Mulberry na výsost povedlo. Navíc kabátek, krátké kalhoty a kabelka vyrobeny z jednoho materiálu je fantastický nápad, který nenechá nikoho bez emocí. Vivienne Westwood šokovala přesně tak jak to umí jen ona sama. Modelky natřené žlutou barvou v obličeji nezůstaly bez odezvy. Nicméně její bílé košilové šaty a klobouček nás baví. Zkrátka podle modelů, které se procházely po přehlídkovém mole v Londýně, bude příští jarní a letní sezona velmi hravá a to k tomuto ročnímu období rozhodně patří.

 

Foto: facebook.com