Trend ženských siluet

/ Redakce

K tvorbě dnešního článku jsem se nechala inspirovat u zářijové přehlídky francouzského domu Dior pro období jaro/léto 2013, která byla první ready-to-wear kolekcí nového kreativního ředitele Rafa Simonse. Ten se nebál zařadit do kolekce prvek zdůrazněné ženské siluety a vrátit se zpátky k tradicím. K tomu využil upnuté topy zkombinované s nadýchanými objemnými sukněmi končícími v linii kotníků.

Před několika lety vládly přehlídkovým molům spíše přiléhavé tzv. body-con šaty doplněné vysokými podpatky. Letošní jaro však dochází k veliké změně. Pravidla pro zdůraznění ženské proporce jsou odlišné: objemné svršky jsou ideální v kombinaci s úzkým spodním dílem a vše funguje skvěle také naopak. Drobnou a rovnoměrnou siluetu vytvoříte i za pomoci obuvi. Nevěříte? Vážně nemusíte být mocnou čarodějkou, postačí si osvojit některé ze základních pravidel, která vám pomohou na cestě za ženštější postavou.

Objemný svršek + úzká spodní část

Cigaretové kalhoty zkombinujte s oblíbenou barevnou a vzdušnou blůzkou, díky tomu dosáhnete efektu štíhlejších nohou. Stejně tak můžete zvolit trendové volánky, které upozorní a zvýrazní především oblast ramen či pasu. Ten se nebojte přepásat barevnou stuhou nebo ozdobným páskem.

Úzký top + nadýchaná spodní část

Možná si s tímto spojením vybavíte 50. léta, kdy byla zmiňovaná kombinace v kurzu a dnes zase ožívá. Zkuste vsadit na jednobarevný top, který bude vypadat elegantně společně s širokými kalhotami s vysokým pasem a zajímavým potiskem nebo objemnou sukní s mnoha spodničkami. Stejně tak sklidíte úspěch v šatech áčkového střihu. Při výběru si dávejte pozor, abyste zvolila správnou délku spodní části vzhledem k vaší výšce. Nezapomeňte, že 7/8 délky mají tendenci zkracovat končetiny, tudíž nelichotí menším postavám.

Štíhlá silueta + mohutná obuv

Stačí si vybavit přehlídku Prada jaro/léto 2013 a nejspíš budete tušit, o čem je vlastně řeč. V kolekci došlo ke kombinaci přiléhavých šatů a sukní společně s výraznými botami na platformě. Tento trik pro získání dojmu útlejší postavy byl využit i v kolekci Bottega Veneta či Erdem. Pro představu stačí navštívit přiloženou fotogalerii. A nezapomeňte, již Coco Chanel zmiňovala, že móda je jako architektura: vše je otázkou rozměrů“.


Foto: Archiv firem, Facebook.com