Ukaž ponožky!

/ Redakce

Už dávno neplatí, že ponožky jsou tu od toho, aby nás netlačily boty a zapomeňte i na to, že tenhle kousek oblečení budete skrývat. Jaro totiž velí: PONOŽKY VEN!

Nejedna z nás párkrát protočila panenky nad ponožkami v sandálech svých rodičů, kteří tuto kombinaci považovali za více než pohodlnou pro sportovní účely i rodinné vycházky. Móda je ale nevyzpytatelná a tak v roce 2012 značka Louis Vuitton zaťala všem posměváčkům tipec a povýšila tuto prý českou specialitu na největší módní trend. Od té doby se ponožky ve vlnách vracejí a i letošní jarní sezóna si s ponožkami pěkně pohrává.

Jean Paul Gaultier

Jean Paul Gaultier

A s čím ty ponožky vlastně nosit? Je to jednoduché, noste je stále a se vším. S romantickými šaty, elegantní pouzdrovou sukní nebo cigaretovými kalhotami či odrbanými džínami. Nebojte se otevřených sandálků, pantoflí ani lodiček na jehlovém podpatku. Vždyť se podívejte třeba na herečku Sarah Jessica Parker, jak dobře se dá tento kousek oblečení kombinovat. Ať už si obléknete silonky, teplé ponožky nebo jemné punčošky, tlumené barvy či divoké vzory, myslete na základní pravidlo: Ukazujte jen čisté ponožky, které nevypadají, jakoby je nosila celá vaše rodina už po mnoho let. Právě kvalita ponožek je onou tenkou hranicí mezi módností a absolutním propadákem.

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker

Foto: Profimedia.cz; Pinterest.com; Jean Paul Gaultier