Úspěšní čeští modelové ve světě

/ Redakce

České modelky jsou ve světě čím dál žádanější. Může se zdát, že v Čechách mnoho slavných modelek není, ale zdání klame. U nás je skoro neznáme, ale svět po nich šílí. Na koho tedy můžeme být v módním průmyslu pyšní?

Karolína Kurková

KK je slavná jak ve světě, tak u nás. V roce 2001 ji samotná Anna Wintour otiskla na titulku únorového Vogue a předpověděla ji tak hvězdnou kariéru supermodelky. Karolína pracovala například pro Pradu, Miu Miu, Victoria`s Secret. Podívejte se na Karolíny legendární video pro přehlídku VS. Ztratila zde botu, a přesto zůstala stále za hvězdu.

Barbora Podzimková

Nastartovala kariéru modelky už v patnácti letech, kdy vyhrála mezinárodní finále Elite Model Look. Na letošním PFW šla přehlídky pro Chanel, Giorgio Armani, Valentino, Hermés, Givenchy a spousty dalších. Oblíbená je především proto, že je velmi tvárná a v každé roli dokáže vypadat naprosto jinak. Podívejte se sami. Poznali byste ji?

bara

Filip Hřívňák

Česko nemá úspěšné pouze modelky ale i modely. Filip je toho důkazem. Právě byl umístěn na první místo mezi top 50 modelů na webu models.com . Šel přehlídky pro Calvin Klein, Givenchy nebo Bailmain. Pro Givenchy nyní také nafotil kampaň SS16.

ddd

Jana Knauerová

Ve světě je oblíbená hlavně pro svůj androgenní vzhled. Má za sebou spolupráci s Vogue, Balenciaga, DKNY nebo Versace.

jana.k

Linda Vojtová

Přezdívkou také “baby Gisele” se věnuje modelingu už od 15 let. Pracovala se značkami jako je Victoria`s Secret, Max Mara, Giorgio Armani, Escada nebo Diesel.

606full-linda-vojtova

Hana Jiříčková

Modelka, ale také malířka, je často přirovnávaná k české Kate Moss. Hana měla tu čest nafotit kampaně pro Tiffany & Co. , Tommy Hilfiger, nebo Max Mara. Fotil jí rovněž slavný fotograf Patrick Demarchelier.

hana.j

Eva Klímková

Další vítězka Elite Model Look a také malá Kate Moss. Mezi její největší úspěchy se řadí módní přehlídky pro Dior, Jean Paul Gaultier nebo Phillip Lim.

cover-eva

Foto: Archiv firem; YouTube.com