V hlavní roli Jakub Polanka a Aňa Geislerová

/ Redakce

3.října byly v pražském vlajkovém obchodě značky PIETRO FILIPI na Národní třídě představeny nové kolekce podzim a zima. Prezentace se účastnili i spolutvůrci Jakub Polanka s Aňou Geislerovou.

Pro tuto akci nebylo firmě PIETRO FILIPI ani líto, zavřít na pár hodin dveře svého předního obchodu, protože taková událost stojí za zastavení a vychutnání.

Osobitou kolekci s nekonvenční módou Aňa for pietro with love, tentokrát s názvem I´m leaving with love, opět spoluvytvářela tvář značky PIETRO FILIPI, herečka Aňa Geislerová. Jak už předznamenává název, jde o její poslední spolupráci s PIETRO FILIPI. Aňa Geislerová dodává: Kolekce I´m leaving with love je mojí rozlučkovou kolekcí. Není ale ani smutná, je prostě zbavená příkras, ozdob a sentimentu. Je jako žena, která už ví, že odchází a do kufru si sbalí svoje nejlepší věci. Původně byla kolekce mnohem rozsáhlejší a dal by se z ní opravdu sbalit kufr na cestu, na které ani nevíme, co nás čeká, ale bylo by téměř nemožné takovou kolekci vyrobit, a tak zůstalo to nejpodstatnější. Barvy černá, šedá, klasická camel a pro lehkost ptačí vzor. Použité materiály jsou hedvábí, vlna, vlna s angorou a kůže. Lebka a květiny jsou symbolem koloběhu života, v zemi končí člověk a z jeho popela mohou růst nové věci. Je pro mě zajímavý sledovat, v kolika obchodech a kolekcích jsem stejné symboly v téhle sezoně viděla. Je to asi obecná potřeba uvěřit, že v každém konci je nový začátek. Loučím se s Pietrem s velkou láskou a vždycky budu šťastná za naše setkání, které mi splnilo jeden dětský sen. Napořád s láskou.“

Autorem části pánské kolekce PIETRO FILIPI pro podzim/zimu 2012 je Jakub Polanka, který s českou módní značkou podepsal exkluzivní smlouvu. Elegantní James Bond, šarmantní sir Oscar Wilde, hrdý a odvážný Doktor Živago, uvolněný, ležérní Steve McQueen, silný bojovník Rocky Balboa. Každá z těchto osobností charakterizuje různé rysy muže jako takového, navzájem se nevylučují, ale naopak doplňují a podporují. Proto i jednotlivé kusy v mé kolekci jsou určeny ke kombinování a mixu tak, aby každý muž mohl co nejlépe vyjádřit svůj charakter, náladu i názor. Měl svobodu být sám sebou,“ přibližuje zdroje inspirace a celkové pojetí své první pánské kolekce sám návrhář.

Samotné kolekce a další fotografie vám přineseme zítra. Chceme vám informace dávkovat po částech, abychom vás příliš nezahltili a vy měli čas si každý článek i fotogalerii v klidu vychutnat. Nicméně již nyní vás můžeme ujistit, že po shlédnutí kolekce, budete mít chuť běžet nejen na Národní třídu, ale do jakékoli prodejny, kde na dveřích je název PIETRO FILIPI.

 

0 Comments

Leave a Comment