Velký průvodce letními šaty: Stačí si vybrat!

/ Redakce

Mini, maxi, denim nebo krajka? Letos v létě budou v kurzu méně výrazné barvy a minimalismus. V našem průvodci najdete vše od retro modelů po střídmé business střihy. Stačí si jen vybrat dle vlastního vkusu či odvahy.

Denimový ráj

Pokud se příliš necítíte v klasických “lacláčích”, poohlédněte se po netradičních variantách denimových šatů. Dobře pod nimi vypadá obyčejné bílé nebo černé tričko. Šaty poslouží i během chladnějších letních večerů, protože si pod ně můžete vzít třeba svetr, který však snadno nahradí i šaty s dlouhými rukávy.

Jako z babiččiny skříně

Pastelové barvy nebo nenápadné květiny – retro šaty budou vypadat skvěle, pokud zvolíte jednoduché střihy a nepřeženete to s volány. Vkusné kousky navrhuje například Alexa Chung, ale tento styl je populární i v řetězcích. Nejlépe se však stavte do second handu, ušetříte životní prostředí i peněženku!

Super krátké

Mini šaty nejsou příliš praktické do větrného počasí nebo na sezení v parku, ale vypadají prostě chic. A to především ve volném střihu, který se k této délce hodí více než ten přiléhavý nebo se zvýrazněným pasem. Krátké šaty nejlépe podtrhne kulatá proutěná kabelka nebo barevné psaníčko.

Nesmrtelná krajka

Obléct si dlouhé krajkové šaty neznamená, že vás kolemjdoucí budou automaticky považovat za nevěstu. I ve světlé variantě se hodí na běžné nošení, a v tomto případě zúžení v pase naopak zafunguje. Důmyslné černé lemování navíc udělá z šatů ještě originálnější kousek, klidně však zůstaňte u monochromu.

Business proužky

Geometrické vzory a pruhy s bílo-modrou kombinací barev vytváří dokonalý business look. Nemusíte se trápit na podpatcích, tenisky už  rozhodně nejsou faux pas, a už vůbec ne ve stylové bílé variantě. Jen nezapomeňte na červenou kabelku! Samozřejmě si ale důležitý doplněk klidně zvolte po svém.

Foto: Net-a-porter, Style Caster