Vintage plavky slaví úspěch

/ Redakce

Toto léto bude ve znamení vintage! Módní značky nastavily svůj hledáček na inspirativní módní ikony jako Marilyn Monroe, Liz Taylor, Sophiu Loren, Ritu Hayworth a Brigitte Bardot, které mimo svůj charakter, dokázaly vždy docílit bezchybného vzhledu i pod slunečníkem.

Proužky s Marilyn
Pruhované bikini inspirované kouzlem 40. let jsou k dostání každou sezónu, zkuste letos zamíchat kartami a zkoušet různé variace proužků od úzkých přes široké, šikmé a horizontální!

Marilyn 1

Vysoký pas podle Sophie Loren a Rity Hayworth (rok 1955)
Pro ženy, které chtějí zajít do totálního retro looku mohou zvolit spodní díl plavek s vysokým pasem a podprsenku bez ramínek, které nosily divy Rita a Sophie. Kombinujte jednobarevné kousky se vzorovanými a doplňte ovázaným paisley šátkem na hlavu.

Sophia Lauren2

Dvojdílné Bardotky (rok 1952)
Pro mladinké jsou tu plavky podle Brigitte – květované, roztomilé a třeba i s volánky pro romantický vzhled. Doplňte například velkým slaměným kloboukem nebo slaměnou kabelou!

BrigitteB

Zlatá Marilyn
Marilyn a její hollywoodský glamour nemůže v letošní selekci chybět. Tento metalický typ trojhránkových plavek má v kolekci i italská značka Moschino. Tady můžeme říct, že je všechno zlato, co se třpytí!

Marilyn3

Foto: Pinterest.com; Archiv firem