Virgil Abloh a Nigo představují společnou kolekci LV2

/ Lenka Komrsková

Pro zimní sezonu 2020 Louis Vuitton uvádí LV2 – „Louis Vuitton na druhou“ – samostatnou spolupráci mezi uměleckým ředitelem pánských kolekcí Virgil Abloh a návrhářem jménem Nigo. Capsule kolekce zahrnuje konfekci, kožené zboží, boty a doplňky se speciálními motivy a interpretacemi charakteristických prvků značky Louis Vuitton.

V rámci projektu, který se zrodil z dlouholetého osobního přátelství, Virgil Abloh pozval japonského designéra a zakladatele společnosti Human Made ke spolupráci na jednorázové kolekci, která spojuje individuální přístupy obou tvůrců pod záštitou značky Louis Vuitton.

LV2 oslavuje tradici značky zaměřené na cestování, čerpá inspiraci z londýnského hnutí tzv. Mods optikou Tokia. „Křížové opylení“ několika styly navzájem u této kolekce, která je zaměřena na střihy z let, které ovlivnily Niga v jeho formativních letech, čerpá inspiraci z historie londýnských subkultur – a zároveň ctí hodnoty tradiční krejčoviny obsažené v pánské kolekci Louis Vuitton Pre-Fall 2020 od Virgila Abloha. Pilotní bunda odkazuje na styl Nigem založené japonské značky Human Made nápisem LV Made a motivem Mount Fuji.

Vypasovaný oblek ve stylu Mods reflektuje vzor Louis Vuitton Damier v „nadživotní“ velikosti. Tento motiv se opakuje i na dvouplášťovém kabátě s mikrovláknovou podšívkou, zatímco černá parka zpracovává styl dandy a sportovní módy. Stálým tématem kolekce je patchworking vzorů Louis Vuitton Monogram a kostkou Louis Vuitton Damier v denimovém provedení.

Vzor Patch LV2 se opakuje in na taškách – nechybí ikonické modely Keepall, Tote a Money Bag s přívěšky ve tvaru zvířat ze světa, který nám otevřel Nigo. Kolekce bot obsahuje formální polo-botky s ocelovou špičkou razí styl Mods, mokasíny se střapcem a kostka Damier na kotníčko-vých semišových botách, sportovní „pohorky“ v kůži Damier, boty s kožíškem se zvětšeným vzorem Damier nebo z denimu – nebo ze stejného vzoru pantofle. Sluneční brýle s geometrickými obdélníkovými rámečky se pyšní zdobením známým z kufrů a logo kolekce LV2 se objevuje na bižuterii.

Nigo je zakladatelem značky Human Made. Již dříve založil značku BAPE a spoluzakládal značku Billionaire Boys Club.