Vybíráme podzimní obuv 

/ Redakce

S příchodem podzimu spousta z nás zjišťuje, že oblíbené podzimní boty, které nám dlouhé roky dělaly společnost na cestách v pestře zbarveném listí, jsou již vinou podzimních plískanic nepoužitelné a musíme se poohlédnout po nové obuvi do podzimních dnů. 

Kde hledat? 

Jestli jste zastánci klasického nákupu oblečení a obuvi, asi se půjdete porozhlédnout do svého oblíbeného obchodu jako obvykle. Co ale zkusit něco nového? Internetové obchody s módou přibývají jako houby po dešti a nesou s sebou samé výhody. Češi si oblíbili například Zalando, na které si můžete pro jistotu přečíst recenzi. Nebo můžete vyzkoušet i nějaký obchod specializovaný na obuv. Navíc můžete získat do eshopů, jako je eObuv, slevu ve formě cashbacku nebo rovnou slevový kupon.

Pokud se bojíte, že netrefíte dobře velikost, tak vás můžeme uklidnit. Většina velkých eshopů s módou nabízí možnost výměny nebo vrácení zboží zcela zdarma a navíc i v prodlouženém termínu. Navíc, velikosti jsou obvykle velmi dobře značené, protože je v zájmu internetového obchodu, aby vám vše padlo již na první pokus.

Specifika podzimní obuvi 

Podzimní obuv se od běžné sezonní obuvi odlišuje především nutností pokrýt celou škálu teplotních pásem. Od nástupu babího léta, které se ještě na konci září nebo začátku listopadu může vyskytnout, až po první signály ranních mrazíků, jež ohlašují přicházející zimu. 

Pro tento účel se dobře hodí kožený materiál, který v zimě hřeje a ve vyšších teplotách vám nebude zbytečné horko. 

Na co si dát pozor 

Aby vám vaše nová bota správně sedla, je dobré si při výběru nechat dostatek místa, protože sebemenší diskomfort se při delším nošení začne více a více projevovat. Stejně tak je dobré nevolit příliš velkou velikost.

Ideální je nějaký střed a pokud bota není vyloženě z nepoddajného materiálu, můžete počítat s tím, že se ještě časem přizpůsobí vaší noze. Vyplatí se také dobře zvolit podrážku, protože příliš hladká nebo z kluzkého materiálu se vám může v kombinaci podzimního deště a napadaného listí řádně vymstít.

Tipy, co vybrat 

Pokud nehledáte pouze vycházkovou obuv, ale plánujete v pořízených botách zažít i nějakou procházku či výlet, můžete vyzkoušet kalifornskou značku obuvi Keen, která je skvěle technicky zpracovaná a po praktické stránce by vám na botě nemělo nic chybět. 

Jestli naopak hledáte obuv více vhodnou do města či na nenáročnou chůzi v upraveném terénu, můžeme za nás doporučit již ikonickou značku Dr. Martens.