YSL: „Ženě, kterou oblékám, jsem potřeboval dát tvář.“

/ Redakce

Věta, která zazněla při uvedení první řady líčení Yves Saint Laurent v roce 1978, se ozývá i v nové paletě očních stínů COUTURE PALETTE.

COUTURE PALETTE nabízí pět očních stínů v jediném balení a odívá ženy do charakteristických barev. Je to potvrzení stylu i kouzelné obrození. Tuxedo, Parisienne, Avant-Garde… Kolekce čerpá inspiraci v barvách celého světa, ze všech cest, ať už skutečných nebo smyšlených, které Yves Saint Laurent za celý život podnikl.

Představuje se v charakteristických zlatých kazetách s legendárním logem od Cassandra. Celkem představuje YSL kolekci devíti palet, z nichž každá obsahuje pět stínů, které zastupují samotnou DNA slavného módního domu a zároveň nesou známky moderní chromatické škály. Tato kolekce je navržena tak, aby odívala oko stejně jako hedvábné šaty, flanelový smoking nebo trenčkot z pařížského Rive Gauche z dílny legendárního návrháře.

Rozložení a barevnou škálu navrhl Lloyd Simmonds –  kreativní ředitel oddělení líčení společnosti YSL Beauté – tak, aby jejich aplikace byla co nejjednodušší. Každá kazeta také obsahuje dva aplikátory, které nabízejí jednoduchou, intuitivní a perfektně přesnou aplikaci. První z nich disponuje dvěma různými špičkami, které se používají podle kýženého efektu. Kulatá špička zajistí smělé a hutné zabarvení po celé ploše víčka, tenčím špičatějším koncem pak můžete vytvořit dokonale přesný a geometrický vzhled na míru. Druhý aplikátor představuje štětec, kterým lze dosáhnout efektu „linky“. Můžete s ním ale i mísit barvy na povrchu víčka.

still-life-n-3-2

„Nové palety COUTURE PALETTE umožňují zcela svobodné hry s barvou. Můžete použít jen jednu, ale můžete jich bez ostychu použít hned několik. Tmavý odstín pomáhá strukturovat vzhled, světlý odstín rozjasňuje, další barvy lze použít jako nástroje pro tvarování a vytvoření požadovaného kontrastu. Pro oči Haute Couture na míru.“ Lloyd Simmonds, kreativní ředitel oddělení líčení společnosti YSL Beauté.

Prvních šest barevných kompozicí stínů COUTURE PALETTE budou k dispozici od května a jejich cena bude 1485 korun.

Foto: Archiv značky