Z modelky návrhářkou: Lily Aldridge

/ Redakce

Pokud zmíním jméno Lily Aldridge, mnohým se jistě v mysli vybaví typický obrázek americké modelky, jednoho z andílků značky spodního prádla Victoria´s Secret. Sedmadvacetiletá maminka se ovšem rozhodla ukázat celému světu, že nehodlá donekonečna pouze nosit modely někoho jiného, ale dokáže navrhnout i své vlastní.

Už v sedmnácti letech se Lily objevila na obálce španělského vydání Vogue, následoval časopis Glamour, Cosmopolitan, Teen Vogue a různé kampaně pro kosmetické giganty. V roce 2009 zahájila svoji misi u Victoria´s Secret. O rok později se stala jedním z jejích andílků a poté následovala svatba a narození dcerky Dixie Pearl.

Již v té době dlouhá léta spolupracovala s britskou značkou Velvet by Graham & Spencer, pro které předváděla. Právě zde, v okruhu „své druhé rodiny“, se rozhodla začít více realizovat. Přirozeným vývojem a s modelčinou statečností vznikla limitovaná kolekce čítající celkem třináct kousků. Každý z nich je pojmenovaný po důležitých členech její rodiny nebo přátelích. Californská atmosféra jakoby ulpěla na každé nitce. V kolekci objevíte bavlněná trička, květované šaty, leopardí potisk, dívčí krajku i vojenskou bundičku. Zvítězila pohodlnost a šmrnc zároveň, což je přesný styl pro pracující matku.

Lily přiznává, že na kolekci pracovala s vysokým nasazením a obrovskou radostí. Přesto se docela bála, jelikož s navrhováním neměla doposud žádné zkušenosti. Snažila se vytvořit kousky, které se budou dát nosit přes den i po večerech, celé jaro i na letních festivalech. Byl to právě festival, na kterém poznala svého muže, rockového zpěváka Caleba Followilla, jež ji inspiroval.

Jednotlivé kousky jsou právě nyní dostupné v britském internetovém obchodě matchesfashion.com a najdete mezi nimi opravdu dobře využitelné a kombinovatelné modely. Přesně tak, jak to Lily původně zamýšlela.


Foto: Archiv firem