Závěr týdne ozdobí jarní Prague Fashion Weekend

/ Redakce

Koncem ledna jsme vás informovali o tom, že letos vůbec poprvé proběhne jarní verze módní události Prague Fashion Weekend. Nadešla chvíle seznámit se blíže s osobnostmi, které jej podpoří svou přítomností.

Je sice teprve pondělí, ovšem my už jsme myšlenkami u několika posledních hodin tohoto týdne, jež budou patřit dvoudenní akci plné přehlídek českých a slovenských návrhářů. Vůbec poprvé proběhne jarní Prague Fashion Weekend.

Náš poslední článek týkající se MBPFW patřil především představení celého konceptu, nově zvoleného místa konání a prvních zpráv, které celou akci jemně ohraničily. Necelý týden před jejím konáním jsme ovšem zase o hodně chytřejší a netrpělivější.

ziba

Už nyní je definitivně potvrzené, že březnový Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend navštíví dvě klíčová světová módní média, zástupci webu Style.com a Nowfashion.com.

Konkrétně se můžeme těšit na Kaliforňana jménem Adam Katz Sinding, proslulého street-style fotografa, který obráží různé módní události po celém světě. Jeho další zastávkou bude právě Praha, kde vytvoří fotoreportáž pro web Style.com.

Za Nowfashion.com přijede do našeho hlavního města šéfredaktorka webu, Jessica Michault, módní redaktorka pracující dlouhých 16 let pod křídly Suzy Menkes. Jessica pravidelně přispívá také do NY Times, Vogue, GQ nebo Harper´s Bazaar. S sebou si přiveze doprovod v podobě fotografa. Guillaume Roujas pravidelně pokrývá nejvýznamnější světové módní přehlídky, stejnou práci bude mít na starosti i o víkendu.

TZ filip hrivnak versace ss 2015

Mezi další klíčová jména patří také Filip Hřivňák, nejúspěšnější slovenský model, který je aktuální tváří reklamní kampaně značky Versace. V Praze nebude chybět ani Michele Magnani, Global Senior Artist kosmetické značky M.A.C, který má ve svém repertoáru práci pro mezinárodní magazíny, celebrity i italské módní rodiny včetně Missoni, Benetton a Stefanel.

Pozvání přijali také autoři berlínského blogu Dandy Diary, David Kurt Karl Roth a Carl Jakob Haupt, kteří se věnují především pánské módě, životnímu stylu a aktuálnímu dění na módním poli.

Celý týden se také ponese ve znamení zajímavých doprovodných akcí. Těšit se můžeme na nejeden pop-up shop, výlohu proměněnou v zahradu plnou rozkvetlých květin, první konferenci propojující módu s oblastí technologie nebo další z výstav pozorující hranici mezi módou a uměním.

Podrobný program včetně doprovodných akcí najdete na oficiálním webu MBPFW zde.

Foto: PR Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend