Vánoční a novoroční líčení pro odvážné

/ Externí redaktor

Lámete si hlavu s tím, jak se letos slavnostně nalíčit na Štědrý den či oslavu Nového roku?? Pak tedy zpozorněte! Tento rok vám radím vsadit na jednoduchost a klasiku, kterou obzvláštněte elementem vznešenosti.

Zapomeňte na všechno stínování a kouřové oči a prodlužte svou linii řas namísto toho luxusní linkou! Bude záležet jen a jen na vás, jakou sílu, tvar či délku linky zvolíte, neboť letošní trendy Podzim/ Zima 2012 jasně velí „jakákoliv jiná než klasická černá“!

Značka Inglot vám přináší vánoční kolekci s názvem Noble collection, která se inspirovala krásou drahých kovů jako je zlato, stříbro či bronz a nabízí vám ucelené řady očních stínů, gelových voděodolných linek a laků ve zlatých, stříbrných a bronzových odstínech, z jejichž třpytu vám bude přecházet zrak!
Veškeré produkty z této kolekce mají luxusní textury, tudíž laky jsou plně krycí, stíny se dají nádherně vystínovat a linky kloužou po oku samy. Tím nám dávají možnost se letos v zimě zahalit do tekutého zlata či stříbra a vnést trochu vznešenosti do letošního svátečního období!

Určitě se samy sebe ptáte, čím doplnit oné zmiňované linky…?? Buďte odvážné a sáhněte po velmi výrazné rtěnce s nejlépe matnou texturou!
Nejvíce vyniknou sytě vínové odstíny připomínající barvu lahodného svařeného vína, které celému vzhledu dodají na patřičném luxusu připomínající samet.
Rty si nejdříve velmi pečlivě vykreslete konturovací tužkou a také je s ní celé vyplňte. Tak si zajistíte, že vám rtěnka mnohem déle vydrží i při mlsání jednohubek nebo popíjení šampaňského. Pak je bohatě vyplňte rtěnkou, která bude mít díky matné textuře sama o sobě velmi příjemnou trvanlivost. Poté samy uvidíte, jak krásně a dlouho vám vydrží!
Ještě takový tip ode mě – matné produkty na rty mají všeobecně tendenci rty vysušovat. Tomu předejdete tím, když si rty před samotnou aplikací tužky nebo rtěnky natřete obyčejným balzámem nebo jelením lojem. Nezapomeňte však před nanášením barvy ze rtů odsát přebytečnou mastnotu papírovým kapesníčkem, jinak byste snížily matný efekt samotné rtěnky a už by tolik nevydržela.

Pokud si přece jenom říkáte, že na linky nemáte oko nebo chcete jen prostě zůstat u stínů, nejlépe oslníte kombinací komplementárních barev. Znamená to najednou použít kontrastní/ protikladné barvy jako je například fialová na oči a meruňková na rty.
Máte strach, že líčení bude vypadat pouťově a moc barevně?? Právě naopak!! Tento typ looku působí velice svěže a nádherně zvýrazní přednosti vaší tváře!
Dejte si ale na čas při výběru odstínů a intenzity barev. Pravidlem je, že by barvy neměly být příliš tmavé či naopak světlé. Zvolte zkrátka zlatou střední cestu :-)

Doufám, že si toto slavnostní líčení při něm samotném užijete a nemám pochyb, že každá z vás letos zazáří jako hvězdička na noční obloze!

Vaše Barbora Bardotka Bezděková