Našli jsme geniálně chutný a zdravý způsob, který porazí jarní únavu. A zvládnete to udělat doma!

/ Redakce

Smoothie se stávají velmi oblíbená. Jejich rozmanitost je až nevídaná. Svou příchuť si najde téměř každý, ale pouze o chuť tu neběží. Smoothie jsou i významným zdrojem vitamínů, které po dlouhé zimě náš organismus vysloveně žádá.

Zkuste si doma připravit smoothie, které nejen skvěle chutnají, ale díky bylinkám vám vlijí energii do žil.

Zelené smoothie s mátou peprnou

Máta podporuje tvorbu žaludečních šťáv a tím je skvělá při léčbě různých žaludečních obtíží. Nedávné výzkumy potvrdily i zázračný účinek máty peprné na potlačení migrény. Zkuste ji zařadit do svého jídelníčku i jinak než jako čerstvý čaj. Zkuste hrst máty smíchat s dvěma zelenými jablky, jednou hruškou, šálkem zeleného čaje a pomocí mixéru vytvořit nápoj ostře zelené barvy, který bude vonět čistou energií.

fc24a72085483762ffbbe9238efb909b

Ilustrační foto

 

Rudé smoothie s brusinkou

Brusinka sice není bylinka, ale o jejích léčebných dovednostech není pochyb. Každý urolog vám při potížích se záněty ledvin, močových cest či močového měchýře vždy doporučí brusinky ať už v podobě sušeného ovoce, ovocného čaje nebo právě sytého smoothie. Zkuste jedno takové si připravit ze dvou granátových jablíček, hrsti sušených brusinek, jednoho červené jablíčka a pul litru studené vody. Nezapomeňte granátové jablko vydlabat a to klasické zbavit jádřince.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Oranžové smoothie s mrkví a zázvorem

Mrkev snižuje cholesterol a riziko rakoviny plic. Jak je notoricky známé, zlepšuje zrak. Jablka jsou velmi bohatá na stopové prvky a minerály. Očišťují a regenerují organismus. Pomáhají proti zácpě, průjmu a příznivě ovlivňují správnou činnost střev. Zázvor podporuje chuť k jídlu a působí antibakteriálně a protizánětlivě. Společně tedy tvoří doslova vitamínovou bombu. Vložte do mixéru dvě jablka, pět až šest mrkví, kousek čerstvého zázvoru a šťávu z půlky citronu. A na závěr si nechte chutnat a přivítejte jaro svěží a plni energie.

Ilustrační foto

Ilustrační foto

Foto: Pinterest.com